UA / RU
Підтримати ZN.ua

За вступ до ЄС виступають 41% громадян України, за Митний союз - 33%

Вступ до ЄС вважають пріоритетним прихильники опозиційних партій. Приєднання до ЄС підтримують 85% виборців "Свободи", 77% - "Батьківщини" і 75% - "УДАРу".

Пріоритетом України має бути вступ до 3 - так вважають 41% громадян. Митний союз є більш пріоритетним для 33% українців. В той же час 25% населення не визначилися.

Як свідчать дані жовтневого соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", у разі проведення референдуму про вступ до ЄС, 45% населення проголосували б за вступ, 28% - проти, 9% не брали б участі у референдумі, а 17,5% не змогли визначитися зі своїм вибором.

Якщо б проходив референдум про приєднання до МС, то 38% проголосували б "за", 30% - проти, не брали б участі 10% і не визначилися зі своїм рішенням 21%.

Як зазначають соціологи, в українському суспільстві зберігаються регіональні, вікові та електоральні відмінності у підтримці того чи іншого інтеграційного напрямку.

На референдумі щодо підтримки вступу до ЄС "за" проголосувала б абсолютна більшість жителів Західного (72,5%) і Центрального регіонів - 56%. На Півдні і на Сході більшість проголосувала б проти вступу до ЄС: 44% на Півдні і 64% на Сході.

На референдум щодо Митному союзу "за" проголосували б 61% жителів Півдня і 59,5% жителів Сходу України. А в Центральному регіоні на референдумі щодо МС думка громадськості розділилося б практично рівномірно між тими, хто проголосував би "за" (33%) та "проти" (30%) приєднання до Митного союзу.

Відповідно, вступ до Європейського Союзу вважають пріоритетним жителі Заходу (72,5%) і Центру (48,5%) України, а вступ до Митного союзу - жителі Сходу (61%) та Півдня (54%).

Молодь віддає перевагу інтеграції в Європейський Союз (64%), а не приєднання до Митного союзу (20%). У віковій групі 30-54 років також переважає підтримка вступу до ЄС - 48%, вступ до Митного союзу вважають пріоритетом 31%.

Серед людей старше 55 років за вступ до ЄС виступають 33% респондентів, за Митний союз - 41%.

Вступ до ЄС вважають пріоритетним виборці опозиційних партій. зокрема, приєднання до ЄС є пріоритетним для електорату ВО "Свобода" (85%), ВО "Батьківщина" (77%) та партії "УДАР" (74,5%).

Вступ до МС в альтернативному формулюванні підтримують виборці КПУ (93%) та Партії регіонів (61%).

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня 2013 року. Всього було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років). Теоретична похибка вибірки - 2,3%. !zn

Читайте також:

Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу - 14%

Рейтинг трьох опозиційних партій у півтора рази вищий, ніж провладних

Тільки 15% українців чекають від вступу до Митного союзу модернізації економіки