За підозрюваного в корупції депутата Ярослава Дубневича внесли заставу в розмірі 100 мільйонів гривень ще до оголошення рішення Апеляційної палати ВАКС, але його все одно відправили в СІЗО. Про це повідомив адвокат Олексій Шевчук.
"Ярослава Дубневича не мали права вчора затримувати, бо за нього до моменту оголошення рішення суду внесли заставу. Ярослав Дубневич ще вчора виконав рішення суду", - заявив адвокат у коментарі "Українській правді".
За його словами, заставу вносили 6 і 7 листопада кілька осіб, станом на момент рішення Апеляційної палати вже внесли 100 мільйонів – більше, ніж визначила апеляція.
Сьогодні у Шевченківський суд подали заяву про незаконне затримання Дубневича. Адвокат також заявив про те, що на початку наступного тижня буде готове звернення до Європейського суду з прав людини про те, що Дубневича затримали за наявності діючого запобіжного заходу – застави.
Раніше Дубневич оскаржив рішення суду про заставу у 100 мільйонів гривень. 7 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визначила запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 90 мільйонів гривень.
31 жовтня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності і арешт депутата Ярослава Дубневича. Того ж дня йому вручили повідомлення про підозру.
САП наполягала на арешті Дубневича-молодшого з правом внесення 93 млн гривень застави, захист просив суд не обирати депутату запобіжного заходу взагалі. ВАКС відхилив обидва клопотання, призначивши підозрюваному заставу в розмірі 100 млн гривень, а також зобов'язавши його здати закордонні паспорти і носити електронний браслет.
Депутату інкримінують ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За даними слідства, будучи депутатом восьмого скликання і головою транспортного комітету, Дубневич-молодший разом зі спільниками розробив схему про узгоджене завищення ціни при реалізації стрілочної продукції ПАТ "Укрзалізниця", яка завдала держкомпанії 93 млн гривень збитків.
Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Корпорація КРТ", яке продавало обладнання УЗ, є брати Богдан і Ярослав Дубневичі.
У січні САП подавала до ГПУ подання на Дубневича-молодшого, але генпрокурор Юрій Луценко повернув його на доопрацювання.