UA / RU
Підтримати ZN.ua

За час війни Верховна Рада прийняла рекордну кількість законів

Володимир Зеленський фактично передав парламенту законодавчу роль у формуванні внутрішньої політики уряду і депутатам.

Швидкість, консенсус, ефективність — це ті три слова, якими з одного боку можна охарактеризувати роботу парламенту під час війни. За сесію, яка припала на повномасштабне вторгнення РФ народні депутати прийняли більше законів, ніж за будь-які попередні сесії, йдеться у матеріалі Лабораторії законодавчих ініціатив «Воєнний парламентаризм: як парламентарії відпрацювали в умовах спільної загрози».

«За пів року війни Верховна Рада України справді дуже багато попрацювала. Так багато, що встановила рекорд із кількості прийнятих законів за одну сесію. Від початку повномасштабного вторгнення і по 6 вересня було ухвалено 229 законів. Це — більше, ніж за будь-яку іншу сесію Верховної Ради України всіх скликань (щодо яких є дані). Чому так багато, і що це за закони? Левова частка — закони, які регулюють життя країни під час війни», – зазначили автори.

Як додали в ЛЗІ, повномасштабне російське вторгнення обнулило чималу частину попереднього порядку денного. Зокрема, з 24 лютого виникла потреба терміново адаптувати законодавство до реалій повномасштабної війни. Відповідні закони розроблялися та приймалися майже з нуля, і дуже швидко.

Пріоритетними потребами і напрямами роботи Верховної Ради в умовах повномасштабної війни стали національна безпека, перерозподіл фінансів, охорона правопорядку та підтримка економіки.

«Упродовж пів року повномасштабної війни президент фактично передав законодавчу роль у формуванні внутрішньої політики уряду і депутатам. Подані президентом за цей час законопроєкти — виключно ратифікації, укази та символічні проєкти законів, які стосувалися питань зовнішньої політики, безпеки та оборони (що, до речі, чітко відповідає розподілу повноважень за Конституцією)», – йдеться у статті.

Читайте також: ЦВК не змогла визначити, хто замінить у Верховній Раді Юлію Льовочкіну

Раніше спікер парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що близько 10 народних депутатів покинули Україну та не повернулися. За його словами, таким народним обранцям не виплачуватиметься заробітна плата. Також політиків позбавлять усіх державних посад. 

Стефанчук також розповідав про перспективу дистанційних засідань парламенту. У травні депутати не підтримали навіть включення до порядку денного відповідного законопроєкту, але від себе Стефанчук додав, що підтримує ухвалення такої ідеї на законодавчому рівні.