UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Держмитслужби звільнять 6 тис. осіб

Державна митна служба України (ДСТУ) вже підготувала наказ про масштабну реорганізацію, і найближчим часом звільнено буде майже 6 тисяч осіб.

Про це пише Юрій Бутусов у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Скорочення чисельності митниці на 30% буде проведено згідно з указом президента від 9 грудня 2010 року. За даними джерел
DT.UA, у результаті буде збережено всі діючі 244 пункти пропуску, однак значні скорочення чекають 288 місць митного оформлення в областях.

Як відзначає автор статті, протягом року діяльності Ігоря Кал
єтніка на посаді голови ДСТУ «структурні зміни на митниці проводяться у повній відповідності з комуністичними принципами. Система управління, всі фінансові потоки і всі канали імпорту та експорту централізуються жорстко і безкомпромісно. Безпрецедентний масштаб кадрових перестановок: повністю змінено керівний склад всіх основних митниць, аж до рівня начальника відділу майже на всіх напрямках».

«Керівництво ДМСУ діє стрімко. У 2010 році кількість митних органів було скорочено з 46 до 28 - відповідно до адміністративно-територіального поділу країни. Велика кількість самостійних митниць завжди пояснювалася суто політичними інтересами груп впливу, які хочуть контролювати свою ділянку кордону. Наприклад, довгі роки на кордоні з невизнаним Придністров'ям - базою контрабанди в регіоні - працювало чомусь відразу три самостійні митниці. Не раз попередники І.Калєтніка у митниці намагалися скоротити число митниць, але це викликало опір влади в Києві, оскільки кожна митниця дозволяє будувати схему легалізації імпорту, завдяки якій годуються групи чиновників, політиків, бізнесменів. Тепер у кожній області діє тільки одна митниця, яка керує всіма пунктами пропуску та місцями митного оформлення», - йдеться у статті.

«І.Калєтнік централізує не тільки систему управління митницею, а й систему митного оформлення. Голова Держмитслужби видав наказ про закріплення за окремими митницями оформлення конкретних товарних груп - у масштабах всієї країни. Наприклад, якщо підприємець імпортує квіти і хоче продавати їх на Волині, він повинен провести оформлення вантажу виключно в Києві. Офіційна причина - на окремих митницях збираються групи найкращих фахівців з роботи з певними видами товарів. Причина неофіційна - відсторонення регіональних митниць від взаємодії у найбільш хабароємних напрямках, боротьба з заниженням митної вартості, зі змовою на місцевому рівні між митниками та імпортерами», - відзначає автор.

Детальніше читайте у матеріалі Юрія Бутусова «Митниця: парадний вхід і чорний вихід» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».