Експерти сходяться в одному: персонально Зеленський не прийшов "заробляти на посаді" і бажає справжніх змін. Одне з джерел навіть зазначило, що "познавший славу в деньгах не нуждается". Справді, народної любові Зеленському не позичати. Тим часом він вибудовує дуже монолітну вертикаль влади, де все зав'язується на його репрезентантах. Важливо тільки розуміти, що з усією повнотою влади отримується і повна політична відповідальність. Ілюстративним моментом може стати законопроект стосовно змін до статті 106 Конституції, які наділяють президента України повноваженнями створювати незалежні регуляторні органи, а також призначати-звільняти керівників НАБУ і ДБР. Але тексту законопроекту наразі ще на парламентському сайті немає.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт StateWatch. Однак, за його словами, наскільки Зеленському вдасться створити плацдарм для змін - покаже тільки час.
"Головне - не потонути в рутинній боротьбі з олігархатом і дріб'язковістю, з позиції якої Петро Порошенко намагався "керувати всім персонально". На додачу зауважимо, що у разі наявності в Зеленського політичної волі до змін - проти нього об'єднаються "всі гроші світу" (вітчизняний олігархат), можливо навіть епізодично долучаючи керівництво країни-агресора, - зазначає експерт. - У кожному разі, новообраному президентові України потрібні справно функціонуючі органи правопорядку (ДБР, НАБУ-САП, Фінбюро розслідувань), як і ключовий орган у системі кримінальної юстиції (Офіс Генерального прокурора). Це вже не згадуючи про "орган державної безпеки" під назвою СБУ, який мав би трансформуватися у класичну спецслужбу. На кожній із керівних посад відповідних інституцій мають бути довірені люди, що покажуть результат. Інакше нас чекає чи не найбільше розчарування за останні 30 років, адже такої довіри як до президента, так і до його власної фракції українці ще ніколи не демонстрували".
Детальніше про кадри та необхідність реформ у правоохоронних структурах читайте у статті Олександра Лємєнова "Роздоріжжя змін у кримінальному блоці ЗеКоманди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".