"До 2005 року ми не мали ніякого прогресу ні з того, хто його вбив, ні з того, хто його замовив. І коли я прийшов, перша нарада з Генпрокуратурою у мене була присвячена п'яти справах, одна з них Георгій Гонгадзе. Для мене це була справа честі ", - сказав В. Ющенко.
Він уточнив, що за два з половиною року у цій справі було передано до суду "та частина, яка стосується вбивць, висунули конкретне обвинувачення щодо цих людей, суд розглянув, кримінальне переслідування Генпрокуратурою задоволено, ці вбивці посаджені у в'язницю".
"За перші три роки ми справилися з першою частиною проблеми вбивства Гії Гонгадзе. Ми дізналися, довели і судом прийняли рішення щодо вбивць", - додав він.
"Але друге питання складніше, воно насамперед правове, але також і політичне, хто стояв за цим убивством. І тому за відсутності Кравченка, основного фігуранта цієї справи, без Пукача (а у нас тоді Пукача не було, ми отримали за сім чи шість місяців до закінчення добровільну явку Пукача) все, що стосувалося другої частини слідства, скільки міг, 3-4 місяці, я контролював ", - заявив В. Ющенко.
Він зазначив, що довіряє "плівкам Мельниченка" і вітає "такого роду кроки, як доведення до кінця справи Гонгадзе", однак він не вірить у те, що Л. Кучма давав вказівку вбити Г. Гонгадзе.
Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо Л. Кучми у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Записи М. Мельниченка визнано речовими доказами в цій справі.
За матеріалами: Українська правда