UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ющенко отримав $ 1 мільярд за здачу влади Януковичу – Москаль

Голова Закарпатської ОДА закликав НАБУ "не опускатися до рівня голів сільрад", а взятися за "велику рибу".

Колишній президент України Ющенко і його глави адміністрацій Віктор Балога і Віра Ульянченко отримали з "чорної каси" Партії регіонів близько 1 мільярда доларів за здачу влади Януковичу, заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Що ми шукаємо в "чорної каси" Партії регіонів на два мільярди доларів, якщо майже один мільярд забрали за здачу влади Януковичу колишній президент України Ющенко і його глави адміністрацій Балога і Ульянченко", - цитує Москаля його офіційний сайт.

Разом з тим, він нагадує про аферу з дитячої "Лікарні майбутнього", гроші на будівництво якої Віктор Ющенко та його дружина Катерина збирали через фонд "Україна 3000" і з допомогою телемарафонів.

"До фонду добровільно-примусово платили всі олігархи - по 10, 50, 100 мільйонів гривень. А прості громадяни, наївно повірили в цю аферу, вносили добровільні пожертвування хто скільки міг. В результаті гроші з фонду вкрали, ніякої лікарні ніхто не збирався будувати і не побудував", - зазначає голова Закарпатської ОДА.

Також, за його словами, ще в часи Януковича він особисто направляв усі матеріали в Генеральну прокуратуру. Тепер на "Лікарню майбутнього" Москаль просить звернути увагу Національне антикорупційне бюро.

"Будь-яке антикорупційне бюро починає свою роботу з вищого керівництва держави, тому я пропоную почати з екс-президента України Віктора Ющенка. А від нього ниточки тягнуться і до "чорної каси" Партії регіонів, і до корупційних схем, за якими він здав владу Януковичу", - підкреслив Москаль.

Раніше, як повідомляло DT.UA , колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак надав НАБУ докази того, що Янукович в 2010 році прийшов до влади незаконно. "З документів простежується, що приходу Януковича до властиподыграл чинний на той час гарант (Віктор Ющенко – ред.)", - сказав Трепак.

Нагадаємо, 6 травня голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль звернувся з листом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням ініціювати процедуру його відставки. Москаль обґрунтував своє бажання піти у відставку невдачею в боротьбі з "тютюновою" мафією.

Зокрема, він заявив, що нещодавно голова Державної фіскальної служби Роман Насиров призначив нового голову Закарпатської митниці. За словами Москаля, цим призначенням митниця фактично передавалася під контроль голови парламентської групи "Відродження" Віталія Хомутинніка в якості плати за підтримку кандидатури Гройсмана на посаду прем'єр-міністра. У той же день Гройсман відмовився задовольняти прохання Москаля.

У суботу, 7 травня, президент України Петро Порошенко і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль провели зустріч, на якій вони обговорили ситуацію, що склалася в області, зокрема, на митниці. Як стало відомо DT.UA, під час зустрічі була досягнута домовленість про збереження Володимира Колесникова на посаді начальника Закарпатської митниці. Крім того, Москаль продовжить керувати областю.

Зрештою Москаль "знайшов спільну мову" з Хомутинником.