UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросуд з прав людини підтвердив дату оголошення вердикту за скаргою Тимошенко

При розгляді скарги на вирок у "газовій справі" ЄСПЛ може винести рішення, що прямо пропонує звільнити Тимошенко.

3 30 квітня.

"ЄСПЛ винесе рішення у справі Тимошенко проти України на публічних слуханнях у Страсбурзі у вівторок, 30 квітня, о 10.30", - повідомили в прес-службі ЄСПЛ у середу. Напередодні цю дату назвав захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Як повідомлялося, у серпні 2011 року в ЄСПЛ надійшла скарга Юлії Тимошенко, в якій екс-прем'єр стверджувала, що її взяття під варту було політично мотивованим, не було судового перегляду законності її утримання під вартою в Київському СІЗО, умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, вона перебувала під цілодобовим спостереженням у харківській клініці.

Заявник посилається на ст. 3 (заборона поводження, що принижує людську гідність), ст. 5 (право на свободу і безпеку), ст.8 (право на повагу до приватного життя) і ст.18 (обмеження щодо прав) Європейської конвенції з прав людини та основних свобод.

28 серпня 2012 р. відбулися відкриті слухання за цією скаргою.

Пізніше, після того, як Вищий спеціалізований суд залишив чинним вирок у "газовій справі", Юлія Тимошенко звернулася до ЄСПЛ з ще однією скаргою про порушення її права на справедливий суд у зв'язку з політичними мотивами (ст.6, ст.18 Європейської конвенції з прав людини). Провадження за скаргою було відкрито у жовтні 2012 року.

Захист екс-прем'єра вважає цілком імовірним, що при розгляді скарги на вирок у "газовій справі" ЄСПЛ може винести рішення, аналогічне тому, що було винесено за скаргою азербайджанського журналіста Фатуллаєва, тобто рішення, що прямо пропонує звільнити Тимошенко. !zn

Читайте також:

Голова комісії суддів України порадив менше звертати уваги на рішення ЄСПЛ

Луценко вважає помилування Тимошенко цілком реальним, але вирішувати Януковичу

Місія Європарламенту в Україні продовжена до вересня - чекають доповіді щодо Тимошенко

Євросуд вимагає від України прийняти закон про мирні збори