Рада Європейського Союзу ухвалить політичне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію України з ЄС "ранньої осені", заявив один з керівників зовнішньої служби Європейського Союзу Девід О'Салліван.
"Рада ЄС розгляне стан виконання українською владою умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з тим, щоб прийняти політичне рішення щодо згоди на підписання ранньої осені", - повідомив він, виступаючи в рамках круглого столу, присвяченого Україні, в Європейському парламенті в середу, 5 червня в Брюсселі.
Він також підкреслив роль Європарламенту в процесі ратифікації даного документа, оскільки тільки позитивне голосування ЄП дозволить розпочати раннє виконання угоди до того, як вона пройде ратифікацію всіма країнами-членами ЄС.
"Це буде залежати від позитивного голосування ЄП, і це має відбутися між Вільнюсом (саміт Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді) і парламентськими виборами в травні", - пояснив він.
Разом з тим, О'Салліван висловив думку, що не вірить у можливість підписання Угоди виключно з "геополітичних мотивів".
"Тільки щира і віддана робота з конкретних проблем щодо виконання умов зробить можливим підписання", - сказав він.
Він окремо зупинився на нещодавньому підписанні Україною Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК): "Я хочу сказати дуже чітко: ми розуміємо, що Україна повинна підтримувати хороші відносини з сусідами, і ми не хочемо, щоб Україна відчувала, що є якийсь незворотній вибір між відносинами з Європою і гарними відносинами з Росією і сусідами. Це не так, і про це було чітко сказано під час саміту Росія-ЄС вчора".
Він висловив упевненість, що Україна буде продовжувати розвивати тісні стосунки з Росією та іншими сусідами.
"Так і повинно бути. З іншого боку, ми повинні бути впевнені, що будь-які форми співпраці з Митним союзом не суперечать імплементації глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі", - підкреслив він.
Нагадаємо, що Угода про асоціацію ЄС з Україною може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Однак ЄС висуває вимоги припинити вибіркове правосуддя в Україні, звільнити з в'язниці лідера української опозиції Юлію Тимошенко і провести реформи. !zn
Читайте також:
"Батьківщині" не потрібна асоціація з Євросоюзом без звільнення Тимошенко
Угода про асоціацію з ЄС дозволить Україні брати участь у проекті "Велика Європа", - експерт