3 з питань закордонних справ.
Підкресливши, що рішення вести переговори про підписання Угоди про асоціацію було "рішенням українського народу, не важливо, хто був у керівництві", він сказав: "Події останніх тижнів чітко продемонстрували, що у цій торговельній дискусії присутній політичний елемент. Заяви російської сторони дають підстави вважати, що дискусія на кордоні Росії і України, швидше за все, є першим попереджувальним пострілом щодо того, що ще може статися, якщо Україна буде наближатися до підписання угоди про асоціацію".
У зв'язку з цим представник Зовнішньої служби нагадав, що відповідь, яку було дано Європейською комісією на це, була чіткою. "Подібний тиск не прийнятний, Україна, як суверенна держава, має право зробити свій вибір щодо міжнародних договорів", - окреслив він позицію Брюсселя.
При цьому Віганд підкреслив, що в ЄС "вперше за історію зовнішньої політики бачать таку реакцію третьої країни через угоду про асоціацію".
Нагадаємо, напередодні європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства 3 заявив, що будь-який тиск на Україну з метою зробити неможливим підписання угоди про асоціацію з ЄС є неприйнятним.
Після зустрічі з секретарем РНБО Андрієм Клюєвим у вівторок він відзначив, що побоювання російської сторони щодо можливого негативного впливу угоди на майбутню торгівлю з Україною є безпідставними. !zn
Читайте також:
Єврокомісар Фюле застеріг Росію від тиску на Україну
Єврокомісія розцінює асоціацію України з ЄС як "далекосяжну угоду нового покоління"