Офіційні особи Євросоюзу висловили стурбованість у зв'язку з розглядом у суді справи про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата.
Про це йдеться у спільній заяві верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики, віце-президента Єврокомісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле.
"Верховний представник Кетрін Ештон і комісар Штефан Фюле очікують повного виконання висновків, схвалених на саміті Україна-ЄС 25 лютого, уважно спостерігаючи за політичним розвитком подій в Україні. Вони глибоко стурбовані нещодавніми правовими процедурами, які можуть призвести до можливого позбавлення депутатських мандатів двох членів парламенту на суперечних законних підставах", - зазначено в заяві.
Ештон і Фюле особливо звернули увагу на ситуацію, пов'язану зі справою Власенка у світлі позову у Вищий адміністративний суд України з метою можливого анулювання його депутатського мандата.
Вони закликали українську владу вирішити цю ситуацію таким чином, щоб уникнути "створення будь-якого сприйняття зловживання судової системи в політичних цілях".
"Ештон і Фюле нагадують про свою стійку думку, що остаточний склад українського парламенту повинен відображати справжню волю українських виборців", - підкреслюється в заяві.
Представники ЄС нагадали, що закон про вибори народних депутатів встановлює чіткі, п'ятиденні тимчасові рамки для оскарження результатів виборів у судах.
"Судові розгляди, які проходять місяці потому для підтвердження остаточних результатів виборів викликають політичну і правову стурбованість", - констатували представники ЄС.
- Опозиція подасть позов до Європейського суду, якщо Власенка позбавлять мандата
Нагадаємо, Сергій Власенко - депутат від "Батьківщини" - є захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
5 березня ВАСУ повинен розглянути позов про позбавлення Власенка депутатського мандата, поданий спікером Верховної Ради Володимиром Рибаком на основі рішення регламентного комітету.
Як стверджують в Партії регіонів, підставою для позбавлення мандата є те, що Власенко суміщав роботу в парламенті з адвокатською діяльністю. В "Батьківщині" впевнені, що рішення комітету було сфальсифіковано. Ще 22 лютого Власенко заявив, що подав заяву в Раду адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. При цьому він підкреслив, що є не адвокатом, а захисником Тимошенко.
Вранці 5 березня через намір позбавити Власенка повноважень опозиція заблокувала трибуну і президію парламенту. !zn
Читайте також:
Українського посла викликали в МЗС Німеччини через ситуацію з Власенком
Яценюк: На Власенку тестують схему для повної ліквідації опозиції
У ПР розповіли, яку важливу норму не врахував Власенко
"Батьківщина" вимагає посадити регіонала, який ініціював позбавлення Власенка мандата