Можливість перенесення 3, як і введення санкцій щодо окремих українських офіційних осіб, зокрема, першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, у Брюсселі не обговорювалися.
Про це заявив європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства 3 напередодні поїздки в Україну, яка запланована на 7-8 лютого.
Він спростував, що ЄС має намір ввести заборону на в'їзд для деяких українських офіційних осіб, як про це заявляв голова комітету з іноземних справ Європарламенту Ельмар Брок, зокрема, щодо першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.
"Ніяких ідей запропонувати заборону на видачу віз комусь з українських чиновників на столі у ЄС немає", - заявив єврокомісар.
- Азаров впевнений у підписанні асоціацію з ЄС в 2013 році
Фюле також зазначив, що після того, як було домовлено про проведення саміту Україна - ЄС 25 лютого, "підготовка цього заходу триває". Раніше лунали заяви, що ЄС може перенести саміт через нові звинувачення на адресу Юлії Тимошенко.
"Я вважаю, що цей саміт буде вкрай важливим, як стосовно очікувань, так і щодо результатів. Саміт стане гарантією того, що дорожня карта "від сьогодні до Вільнюського саміту" буде супроводжуватися такими діями української влади, які дозволять нам у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію", - сказав Фюле.
"Я не бачу причин навіть припускати, що саміт не відбудеться", - додав єврокомісар.
Разом з тим, Фюле підкреслив важливість того, щоб було зроблено все можливе для створення "якомога більш комфортної обстановки для проведення лютневого саміту".
"Саміт завжди відображає існуючий настрій, завжди реагує на актуальні теми, які обговорюються в даний момент. Саміт не відбувається у вакуумі", - пояснив він.
На питання про те, які настрої зараз у ЄС щодо ситуації з Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком, Фюле зазначив, що у Брюсселі було "чітке розуміння і очікування" того, що після парламентських виборів місія Європарламенту у складі Пета Кокса і Олександра Кваснєвського зможе "не тільки продовжити свою роботу, але і принести більше хороших новин у сфері вирішення проблеми політично мотивованого правосуддя".
"Але цього не сталося. Замість цього ми бачимо в останні тижні ескалацію щодо Тимошенко і Луценка", - констатував європейський політик.
"Я думаю, що настрої у державах-членах і інституція ЄС відображають саме цю ситуацію, і якщо це необхідно, ми будемо говорити про цю проблему під час саміту. Я сподіваюся, що місія Кокса-Квасьнєвського принесе позитивні елементи для зниження ескалації", - додав Фюле. !zn
Читайте також:
ЄС попередив Україну, що для "прориву" у відносинах часу залишилося мало
Євросоюз підпише асоціацію з Україною після припинення політичних переслідувань
ЄС остаточно зважився на асоціацію з Україною, щоб поставити "геополітичну крапку"