UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз наполягає, щоб Тимошенко звільнили до листопада

Посол ЄС нагадав, що проблема вибіркового правосуддя в Україні залишається невирішеною. Це ставить під загрозу підписання Угоди про асоціацію.

Звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко з-за ґрат залишається однією з умов для запланованого на листопад підписання Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський в ефірі 5 каналу.

"Зараз залишається найбільш важливе питання - це перебування у в'язниці Юлії Тимошенко. Ми дуже сподіваємося, що це питання буде вирішено до часу проведення саміту у Вільнюсі", - цитує посла офіційний сайт Тимошенко.

"Ми можемо сказати, що прогрес був здійснений, однак поки ще не були вирішені всі проблеми, які повинні бути вирішені до підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі", - сказав Томбінський.

Сьогодні Євросоюз відмовив Україні в підписанні угоди про асоціацію - Томбінський

Представник Євросоюзу в Україні нагадав, що проблемою вибіркового правосуддя з європейської сторони займається місія Європарламенту в складі екс-голови Європарламенту Пета Кокса та колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського.

"Ця місія продовжується і у них є надія, що ті питання, які стосуються вибіркового правосуддя і які досі не були вирішені, вони будуть вирішені на шляху до саміту Східного партнерства у Вільнюсі", - зазначив він.

Томбінський також вважає, що рішення Євросуду з прав людини у справі "Тимошенко проти України" не може бути предметом політичних дискусій.

"Я б радив усім ознайомитися повністю з рішенням Європейського суду. Там чітко вказано, що були порушення положень конвенції з прав людини і особливо статті 18. Кожне порушення - це порушення, і не повинно бути політичних дискусій на тему, що це означає", - наполягає дипломат.

Голова представництва ЄС підкреслив, що влада України має виконати рішення Євросуду з прав людини. "Я хочу нагадати про заяву, яку було зроблено після саміту Україна - ЄС 25 лютого, в якій зазначалося, що будь-яке рішення Євросуду буде повністю виконано та впроваджено", - наголосив він.

Нагадаємо, що згідно з вимогою ЄС, українська влада повинна продемонструвати відчутний прогрес у вирішенні таких проблем: виборчого законодавства, вибіркового правосуддя та імплементації реформ, закладених на порядку денному асоціації.

Брюссель неодноразово закликав Київ звільнити екс-прем'єра Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценка. Луценко був помилуваний 7 квітня президентом Віктором Януковичем. Європейські політики сприйняли це зі схваленням, але висловили надію, що Україна також перегляне справу 3.

Проте глава українського МЗС 3 під час свого нещодавнього візиту до Лондона заявив, що українська влада не може втручатися в "верховенство закону" і не планує звільняти Тимошенко, а "одна кримінальна справа" не повинна зруйнувати відносини України з ЄС. !zn

Читайте також:

Європа не стане чекати, якщо Київ затягне виконання вимог щодо асоціації

Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації

Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною