В Європарламенті завершилися дебати по наданню безвізового режиму для України.
Завтра депутати проведуть голосування. Під час дебатів більшу кількість депутатів виступили за безвіз для України, наголосивши, що Україна виконала всі умови.
Наприклад, депутат Європарламенту від Німеччини, член комітету у закордонних справах Міхаель Галлер заявив, що Україна втілила не тільки технічні, але і політичні зміни. Він підкреслив, що реформи втілюються повільно, але варто враховувати бойові дії на сході країни.
Депутат Європарламенту від Нідерландів Беатрікс фон Сторк пригадала Порошенко його майно та документи про офшори, які були опубліковані під час скандалу PanamaLeaks. За її словами, в Україні зараз високий рівень корупції.
Депутат від Польщі Міхал Боні виступив за надання Україні безвізу, пояснивши, що Україна змінюється в кращу сторону і здійснює реформи в умовах війни.
"Безвізовий режим для України - це не подарунок, а результат боротьби українців з корупцією і проведення реформ в умовах війни", - заявив Боні.
Інший депутат від Польщі Анна Фотига підтримала безвіз для України, проте заявила, що "згадка імені Степана Бандери викликає побоювання".
Водночас, в Європарламенті розкритикували введення обов'язкового декларування доходів для членів неурядових державних організацій (НДО).
Як повідомлялося, Європарламент проведе голосування щодо надання Україні безвізового режиму 6 квітня.
"Резолюція про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги", - йдеться в реєстраційній картці законопроекту на сайті Європарламенту, голосування по якому заплановано на 6 квітня. На день раніше в ЄП були призначені дебати з цього питання.
Рада ЄС остаточно затвердить візову лібералізацію Євросоюзу з Україною на засіданні 11 травня. Таким чином, безвізовий режим набуде чинності в червні 2017 року.
Раніше Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія провели успішний тріалог щодо надання безвізового режиму для України, досягнувши попередньої угоди щодо візової лібералізації для українців.