UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент закликав українську опозицію підготувати закон для звільнення Тимошенко

Український парламент повинен підготувати законопроект, який дозволив би ув'язненим отримувати лікування за межами України, заявив віце-президент Європарламенту. Він вважає, що ухвалення даного рішення залежить насамперед від політичної волі президента України.

Українська опозиція повинна відкинути минулі образи і підготувати 3 і який у разі його прийняття пообіцяв підписати президент Віктор Янукович. Про це заявив віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич.

За словами Протасевича, прийняття такого закону - це лише питання політичної волі, оскільки "більшістю у Верховній Раді України є Партія регіонів на чолі з президентом Януковичем".

Протасевич розраховує, що угоду про асоціацію з Україною, яка зараз повністю залежить від питання Тимошенко, все-таки буде підписано. "Це історична можливість, яку ми не можемо втратити. Я думаю, що це розуміють як українці, так і західноєвропейські політики", - сказав він.

Нагадаємо, Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).

Як повідомлялося, 15 жовтня було продовжено на місяць мандат спостережної місії Європейського парламенту у складі екс-президента Європарламенту Пета Кокса та екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського, оскільки поки не було досягнуто головної мета місії - звільнення Тимошенко.

4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.

Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Питання підписання Угоди буде розглядатися на саміті Східного партнерства, який відбудеться у листопаді у Вільнюсі.

17 жовтня Віктор Янукович заявив, що готовий підписати закон, який дозволить Тимошенко виїхати на лікування за кордон, якщо такий законопроект отримає схвалення парламенту. За його словами, у Раді вже розпочато процес підготовки документа, який дозволить вирішити цю проблему.

Після цього в опозиції заявили, що не беруть участь у підготовці законопроекту, який дозволить направити Юлію Тимошенко на лікування за кордон. !zn

Читайте також:

У ПР заявили, що до Ради законопроект про направлення Тимошенко на лікування ніхто не подавав

Рибак закликав усі політичні сили оперативно створити закон для направлення Тимошенко на лікування

В "Батьківщині" бояться, що Тимошенко можуть фізично ліквідувати

Лідери опозиції не виключають, що Тимошенко опиниться на волі до кінця тижня