UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент закличе ЄС ввести санкції проти осіб і енергокомпаній у разі загострення ситуації у Криму через Росію

Європейський парламент також має намір заявити про те, парламентська співпраця з Державною Думою РФ і Радою Федерацій "не може тривати так, як це було раніше".

Європарламент має намір закликати Європейський Союз у разі подальшої ескалації ситуації і анексії Криму ввести санкції щодо Росії - проти осіб, відповідальних за рішення про вторгнення в Україну, а також вжити заходів проти енергетичних компаній.

Про це йдеться у проекті спільної резолюції Європарламенту, розробленому усіма політичними групами, який буде винесено на голосування у Страсбурзі у четвер в рамках пленарного засідання.

Зокрема, у проекті резолюції сказано, що у разі відсутності "деескалації або подальшої ескалації з анексією Криму, ЄС повинен швидко вжити відповідних заходів, які повинні включати ембарго на озброєння і технології подвійного призначення, обмеження на видачу віз, заморожування активів, застосування законодавства по боротьбі з відмиванням грошей щодо осіб, які беруть участь у процесі прийняття рішень щодо вторгнення в Україну, а також заходи проти російських компаній та їхніх дочірніх підприємств, зокрема, в енергетичній сфері, щоб для існуючих політичних і економічних зв'язків із Росією були наслідки".

Європейський парламент також може заявити про те, парламентська співпраця з Державною Думою РФ і Радою Федерацій "не може тривати так, як це було раніше".

Разом з цим, Європарламент має намір вітати готовність ЄС підписати політичну частину Угоди про асоціацію до президентських виборів в Україні, а також намір знизити митні тарифи для українських товарів. Також у резолюції закріплено перспективу членства України в ЄС.

"(ЄП) вказує, що згідно зі Статтею 49 договору про Європейський Союз, Україна, як будь-яка європейська держава, яка має європейську перспективу і може подати заявку на членство в Союзі за умови, що вона дотримується принципів демократії, поважає основні свободи і права людини та прав меншин, і забезпечує верховенство права", - йдеться в проекті резолюції.

Європарламент також має намір висловитися стосовно майбутніх президентських виборів в Україні, запропонувавши "не піддаватися тиску і не відкладати президентські вибори, призначені на 25 травня 2014 року".

У зв'язку з цим Європейський парламент планує закликати до проведення вільних, чесних, прозорих і загальнонаціональних виборів під наглядом ОБСЄ/БДІПЛ та "підтверджує готовність до створення власної місії для цієї ж мети". "(ЄП) знову закликає українську владу провести парламентські вибори у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії та підтримує введення пропорційної системи голосування", - йдеться у проекті резолюції.

У проекті резолюції також пропонується "рішуче засудити акт агресії Росії шляхом вторгнення до Криму, який є невід'ємною частиною України" і закликати до негайної деескалації кризи, виведення всіх військових підрозділів, незаконно присутніх на українській території, і закликати до повної поваги до норм міжнародного права та існуючих конвенціональних зобов'язань".

"(ЄП) підкреслює свою переконаність у тому, що налагодження конструктивного діалогу є найкращим рішенням ", - наголошується у проекті резолюції.

Окрім того, ЄП має намір відкинути заявлену Росією мету "захистити російськомовне населення у Криму, як повністю безпідставну, бо воно не стикалося і не стикається з дискримінацією". "(ЄП) рішуче відкидає наклеп російської пропаганди про тих, хто протестує проти політики Януковича, як про фашистів", - йдеться у проекті резолюції.

Європарламент планує висловити стурбованість у зв'язку з повідомленнями про те, що "озброєні люди маркують будинки українських татар у Криму, де татари і росіяни живуть разом". !zn