UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент може винести питання відносин Києва і Москви на саміт G20

Голова комітету висловив думку, що останні заяви російської сторони на адресу України і загрози "використання цін на газ та іншого, щоб Україна не підписала договір, що суперечить будь-яким міжнародним правилам".

Комітет Європейського парламенту з питань закордонних справ просить Європейську комісію та держави-члени ЄС внести питання російсько-українських відносин у світлі нещодавніх проблем у сфері торгівлі на майбутній саміт G20, який відбудеться на наступному тижні в Санкт-Петербурзі.

Про це в середу в Брюсселі по закінченні позачергового засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту повідомив його голова Елмар Брок (група європейських народників, Німеччина).

Крім того, питання відносин Росії з Україною у зв'язку з підписанням Угоди про асоціацію буде внесений до порядку денного першої осінньої сесії Європейського парламенту в Страсбурзі з подальшим прийняттям резолюції, додав європейський політик.

"Така поведінка росіян просто неприйнятно. Ми закликаємо Єврокомісію і країни-члени сьогодні дати чітку оцінку і зробити це пунктом розгляду (порядку денного - ред.) на зустрічі Великої двадцятки наступного тижня в Санкт-Петербурзі", - цитує політика "Інтерфакс-Україна".

- Євросоюз побачив "перший попереджувальний постріл" Росії в суперечці з Україною 5

Брок висловив думку, що останні заяви російської сторони на адресу України і загрози "використання цін на газ та іншого, щоб Україна не підписала договір, що суперечить будь-яким міжнародним правилам".

"Будь-яка країна має право зробити своє власне рішення, хто буде її партнером в сфері торгівлі або політики, хто буде союзником. Тому рішення про підписання Угоди належить Києву, а не Москві або Брюсселю", - упевнений європейський політик.

У зв'язку з цим він запевнив, що якщо українська влада зробить все можливе для підписання документа, Європейський парламент ратифікує документ "дуже швидко". "Ми сподіваємося, що наступні два з половиною місяці будуть використані для цього (українською владою - ред.)", - сказав Брок.

Зазначимо, що рактически всі члени комітету ЄП у закордонних справах, які брали участь в обговоренні, стали на бік України в торговому протистоянні і засудили економічні санкції з боку Росії, повідомляє ВВС Україна.

"Це не стільки справа торгівлі, і не тільки щодо України. Є тиск на Молдови та Вірменії. Росія заважає учасникам Східного партнерства, це її геополітична стратегія", - заявив під час засідання представник Польщі Яцек Саріуш-Вольський. !zn

Читайте також:

Клюєв розповів Фюле про бажання України підписати асоціацію з ЄС та продовжити інтеграційні процеси з РФ

Єврокомісар Фюле застеріг Росію від тиску на Україну

Єврокомісія розцінює асоціацію України з ЄС як "далекосяжну угоду нового покоління"