3, повідомляє прес-служба президента.
Гончарук нагадав, що президент 3 підписав закон про ратифікацію угоди з ЄС про спрощення візового режиму в понеділок, 8 квітня, і у зв'язку з цим, Україна розраховує на швидке завершення європейськими інститутами всіх необхідних процедур для набуття чинності угоди.
"Ці процедури перебувають у стадії завершення, відповідні комітети Європарламенту сьогодні пройдені з позитивними висновками", - сказав радник президента.
Він повідомив, що 17 квітня на засіданні Європарламенту заплановано розгляд цього питання. "Сподіваємося, що рішення буде остаточно прийнято і протягом стислого терміну відбудеться обмін нотами", - сказав Гончарук.
Він також зазначив, що цими візовими спрощеннями Україна задоволена тільки як проміжним результатом. "Нашим стратегічним завданням залишається повне скасування віз для короткострокових поїздок громадян у країни-члени Шенгенського простору".
Нагадаємо, згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, що відвідують громадян України, які проживають на території країн-членів ЄС, або громадян ЄС, громадяни, які прямують в ЄС з метою лікування.
Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій в цілях освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці.
Документ передбачає, що дипломатичні представництва та консульства ЄС оформляють багаторазові візи на п'ять років наступним категоріям осіб: членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорам та їхнім заступникам, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадянам ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.
Європейські диппредставництва і консульства також оформляють багаторазові візи терміном дії один рік наступним категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів і локомотивів в міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які їх супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Такі візи оформляються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею відповідно до законів про в'їзд і перебування у державі ЄС. !zn
Читайте також:
Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС
Янукович визначився з першочерговими заходами щодо євроінтеграції
Країни Шенгену українцям стали рідше відмовляти у візах
Словаччина пообіцяла видавати українцям в три рази більше шенгенських віз