UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа не стане чекати, якщо Київ затягне виконання вимог щодо асоціації

Якщо до жовтня Україна не виконає всі умови Євросоюзу, то про угоду про асоціацію можна забути.

Якщо Україна не виконає вимоги Євросоюзу до жовтня, то про Асоціацію з ЄС можна буде забути. Таку думку висловив народний депутат (позафракційний) Віктор Балога.

"Якщо комусь здається, що до саміту "Східного партнерства", який пройде у листопаді, ще купа часу і можна особливо не поспішати з виконанням вимог Брюсселя, то це не зовсім так. А якщо хтось думає, що зможе за день до саміту, якщо дуже притисне, прийняти виборчий кодекс, а за 15 хвилин до події оголосити про реформу судів та прокуратури і після цього красиво підписати Асоціацію, то він теж помиляється", - написав Балога на своїй сторінці на Facebook.

Свою думку депутат пояснив тим, що "Європа живе і будує свою політику трохи по-іншому". "Європейська бюрократія дійсно повільніша, ніж може здатися. Якщо вони збираються в листопаді щось підписувати, то у вересні у них мав бути проект рішення, а у жовтні воно повинно бути прийнято", - підкреслив він.

"Для України відправною точкою буде засідання Ради ЄС, яке відбудеться саме у жовтні. Якщо до того часу ми не виконаємо всі умови, то можна забути про асоціацію. Тому що один місяць - занадто мало для Європи, щоб переглядати якісь рішення, міняти свою позицію", - додав він.

Політик упевнений, що якщо влада буде відкладати все на останній момент - Вільнюський саміт "запам'ятається парафуванням угод з Молдовою і Грузією і, можливо, протокольним рукостисканням з Україною". "А це не той варіант, який нам підходить", - вважає він.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори щодо Угоди про асоціацію в 2007 році, а закінчили - в кінці 2011 року.

30 березня 2012 року сторони парафували угоду. Разом з тим ЄС неодноразово заявляв про необхідність вирішення Києвом низки проблемних питань для того, щоб зробити можливим підписання угоди.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки щодо України, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Києвом на саміті "Східного партнерства", запланованому на кінець листопада у Вільнюсі за умови демонстрації Києвом рішучих дій і видимого прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішення проблеми вибіркового правосуддя, а також продовження реформ у рамках Порядку денного асоціації.

Європейська комісія 15 травня схвалила пропозицію Ради ЄС підписати Угоду про асоціацію з Україною. !zn

Читайте також:

Сьогодні Євросоюз відмовив Україні в підписанні угоди про асоціацію - Томбінський

В Брюсселі закликали українську владу не втратити момент і серйозно поставитися до умов Євросоюзу

Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною