UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС закликав Росію скасувати "вирок" українському журналісту Семені

В Євросоюзі констатували погіршення ситуації з правами людини в Криму після його незаконної анексії РФ.

Європейський Союз вважає вирок, винесений українському журналісту Миколі Семені, черговим проявом наступу на свободу слова в окупованому Криму.

"ЄС закликає негайно зняти з Семени всі звинувачення, а також негайно звільнити всіх, кого посадили з порушенням норм міжнародного права", - сказано в заяві представництва Євросоюзу в Україні, поширеній увечері в п'ятницю, 22 вересня.

В ЄС звернули увагу, що Семену "засудили" за констатацію незаконності російської анексії Криму, яку окупанти кваліфікували як "публічні заклики до дій, які порушують територіальну цілісність Росії", і нагадали, що Європейський союз також вважає Крим невід'ємною частиною України.

"Російська влада використовують цю статтю проти тих, хто не визнає незаконною анексію Кримського півострова. Європейський Союз також не визнає незаконну анексію Криму і продовжує її засуджувати як порушення міжнародного права. Європейський Союз і надалі підтримуватиме територіальну цілісність і суверенітет України", - наголосили у представництві ЄС в Україні.

Нагадаємо, що 22 вересня так званий "Залізничний райсуд" анексованого Сімферополя оголосив "вирок" кримському журналістові Миколі Семена.

Йому призначили покарання у вигляді 2,5 років умовно з випробувальним терміном у три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Варто відзначити, що журналіста "Радіо Свобода" Миколи Семену у квітні 2016 року окупаційна адміністрація Криму звинуватила в екстремізмі і замаху на територіальну цілісність Росії. Приводом стала стаття, опублікована на сайті "Крим. Реалії" про блокаду анексованого півострова українськими активістами.

Так звана "прокуратура Криму" прийшла до висновку про те, що "автор публікації зробив висловлювання, що закликають до проведення щодо півострова і його жителів ізоляційних заходів, що включають бойові операції".

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з винесенням Семені обвинувального "вироку".

Сам Семена висловив розчарування "російським правосуддям", назвав судовий процес "тенденційним і упередженим".