Україна не виконала більшість з основних рекомендацій, закладених у річній доповіді 3 про виконання Європейської політики сусідства (ЄПС) щодо Києва. Одночасно з цим у Європейській комісії відзначають і "кроки вперед" в проведенні реформ.
Такі висновки містяться в доповіді Європейської комісії щодо реалізації Європейської політики сусідства за 2012, яку присвячено Україні. Поряд з Україною доповіді також зроблені і щодо інших 16 країн - учасниць ЄПС. Доповідь було оприлюднено у Брюсселі 20 березня.
"У 2012 році Україна не виконала більшість з ключових рекомендацій, які містилися у доповіді про реалізацію Європейської політики сусідства. Тим не менш, вона зробила крок уперед у проведенні реформ судової системи і системи юстиції за допомогою ухвалення нового Кримінально-процесуального Кодексу та іншого важливого законодавства", - наголошується у доповіді.
У доповіді також сказано: "Реформи розпочаті, проводяться успішно або із запізненням протягом 2012 року в різних галузях співпраці ЄС і Україною, описаних в річному звіті".
Разом з тим, автори документа зазначають, що ці кроки були "значною мірою затьмарені випадками вибіркового правосуддя і проведенням парламентських виборів у жовтні 2012 року, які показали погіршення в деяких областях порівняно з раніше досягнутими стандартами".
"Були прийняті кроки у сфері боротьби з відмиванням грошей, організованою злочинністю, торгівлею наркотиками і людьми", - йдеться в доповіді. !zn
Читайте також:
Україна може зникнути з центру уваги Євросоюзу вже в наступному році
Кличко у Брюсселі переконував європейців ввести санкції проти українських чиновників
У Європарламенті немає більшості, яка б підтримувала асоціацію з Україною, - євродепутат