UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС продовжить санкції проти Росії, незважаючи на співпрацю з РФ у боротьбі проти ІД – WSJ

В Євросоюзі існує повний консенсус щодо необхідності продовження санкцій щодо Росії.

Євросоюз не має наміру домагатися допомоги Росії у боротьбі з "Ісламською державою" шляхом "відмови" від України. ЄС планує продовжити діючі економічні санкції відносно РФ, повідомляє з посиланням на європейських чиновників видання The Wall Street Journal.

Євросоюз обговорить продовження санкцій проти Росії в середині грудня. Видання нагадує, що дане рішення повинно бути підтримане всіма 28 членами ЄС.

Повідомляється, що Євросоюз розглядає три можливих строку продовження санкцій проти РФ: на рік, на півроку або на три-чотири місяці.

Зокрема, міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс підкреслив, що ЄС не обговорював можливість ослаблення санкцій щодо Росії для залучення Кремля до співпраці щодо Сирії.

Також за словами одного з високопоставлених чиновників ЄС, у Євросоюзі на даний момент існує чіткий консенсус з приводу необхідності продовження антиросійських санкцій.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.