UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС і США можуть запровадити нові санкції проти Росії після виборів у "ДНР" і "ЛНР" – "Ъ"

Вибори на окупованих територіях в Донбасі стануть останнім "цвяхом у труну" Мінських угод, відзначили західні дипломати.

Євросоюз і США можуть запровадити нові санкції проти Росії у випадку, якщо так звані "ДНР" і "ЛНР" відмовляться проводити місцеві вибори 25 жовтня - в той день, коли вони повинні пройти на території всієї України, передає з посиланням на джерела в західних дипломатичних колах "Коммерсантъ".

На даний момент вибори в "ДНР" заплановано на 18 жовтня, а в "ЛНР" - на 1 листопада. Повідомляється, що в цьому випадку США і ЄС звинуватять РФ у зриві Мінських домовленостей.

"Донецьк і Луганськ не виявили прагнення до компромісу, оголосивши про проведення виборів до дати, відмінні від решти України, і не продемонструвавши готовність організувати їх у відповідності з українським законодавством", - сказало одно із західних дипломатичних джерел.

За словами іншого західного дипломата, якщо вибори в "ДНР" і "ЛНР" пройдуть окремо від загальноукраїнських, то це стане останнім "цвяхом у труну" Мінських угод.

"Але якщо мінські домовленості будуть поховані настільки брутальним чином, у нас не залишиться вибору", - зазначило третє джерело в західних дипломатичних колах.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.