UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС хоче бачити реформи і йому байдуже, хто буде прем'єром в Україні – експерт

За словами німецького експерта, в Європі були певні сподівання, що новий уряд очолить Наталія Яресько.

Для 3 немає значення, хто очолить уряд в Україні. Головне, щоб нова команда рішуче і результативно працювала над необхідними реформами.

Про це Deutsche Welle сказав експерт Німецької ради зовнішньої політики, історик Вільфрід Їльґе. За його словами, новий український прем'єр-міністр в першу чергу повинен продемонструвати політичну волю повернути Україну на шлях реформ.

"І не будь-яких реформ, а на шлях ключових реформ, зокрема реформування юстиції, судової системи, прокуратури. Не важливо, хто представлятиме Україну, Європейський Союз працюватиме з усіма, і з Арсенієм Яценюком, і з президентом Петром Порошенком. Але ЄС, європейські донори і, насамперед, німецький уряд хочуть бачити конкретні результати імплементації таких реформ в Україні", - сказав він.

Він також визнав, що призначення прем'єр-міністром Наталії Яресько і створення уряду технократів стало б позитивним сигналом для Європи. Але, на думку Їльґе, це було би можливо втілити лише в тому разі, якби Яресько гарантували повну незалежність дій, щоб вона могла реалізувати програму реформ.

"Тут є дуже чітка позиція: особистості не мають значення, донори хочуть швидко побачити результати. Гройсман чи не Гройсман, довірена особа президента чи ні - це такі спекуляції по-українськи, які європейських донорів не цікавлять. Вони вже цього не хочуть слухати, вони хочуть результату", - підкреслив німецький експерт.

Тим часом, Стало відомо, хто може увійти до уряду Гройсмана. Зокрема, Геннадій Зубко, Арсен Аваков і Павло Петренко зможуть зберегти свої посади у Кабінеті міністрів.

Напередодні Гройсман висловив готовність очолити Кабмін і назвав кандидатури міністрів. За словами спікера, він бачить у майбутньому уряді екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлію Ковалів та заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова.

Глава АП Борис Ложкін у неділю, 27 березня, заявив, що йому не пропонували посад у майбутньому складі Кабміну.

У понеділок, 28 березня, фракція БПП ухвалила рішення висунути кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра. Перед цим його кандидатуру підтримав з'їзд партії "Солідарність".

24 березня на нараді лідерів парламентських фракцій глава фракції БПП Юрій Луценко запропонував кандидатуру спікера Ради Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра.