Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон наполегливо повторює пропозицію про допомогу міжнародного співтовариства з метою деескалації ситуації в Україні, але заявляє про позицію невтручання.
Виступаючи у вівторок в Брюсселі в рамках засідання комітету з питань міжнародних справ Європейського парламенту, Ештон розповіла присутнім, що "була шокована різницею між тим, що побачила під час свого першого візиту в листопаді і побаченим під час другого візиту в плані напруги та кількості міліції".
"Коли я повернулася минулого тижня (з України), ситуація була трохи спокійнішою. Як знайти шлях до деескалації ситуації? Ми запропонували досвід, поради, посередництво, будь-яку підтримку. У держав-членів, Європейського парламенту, Європейської комісії є експерти, які можуть зробити все, що завгодно, а якщо в нас чогось немає, ми можемо це знайти. ЄС разом з колегами з Ради Європи, ОБСЄ можуть запропонувати допомогу будь-якого виду, і ми зробили цю пропозицію голосно і чітко", - заявила вона.
Разом з тим, Ештон підкреслила, що європейська сторона залишається на позиції невтручання. "Ми сказали лідерам опозиції, президенту, уряду і цивільного суспільства, що не втручаємося, але хочемо допомогти і будемо робити все, що може бути корисним, але це повинно бути узгоджене між ними (українцями). Пропозицію було зроблено і вона залишається в силі. Ми - готові, подивимося чи вони ним скористаються", - констатувала верховний представник. !zn
Читайте також:
Ештон підкреслила важливість конституційної реформи для вирішення політичної кризи в Україні
Євросоюз дав зрозуміти, що у відносинах з Україною готовий йти далі асоціації
ЄС пообіцяв фінансову допомогу новому уряду України для реформ
Глава МЗС Польщі пообіцяв фінансову підтримку Україні в обмін на реформи