UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмак виключив можливість включення бойовиків "ДНР" і "ЛНР" до консультативної ради при ТКГ

При цьому керівник ОП не став нагадувати, що відбір представників ОРДЛО до консультативної групи Київ впливати не зможе.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак стверджує, що представляти окуповані райони Донбасу в консультативній раді при Тристоронньої контактній групі зможуть виключно українські громадяни, які не брали участь у війні проти України і не здійснювали інших злочинів. Він також вкотре запевнив, що про прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР" не йдеться.

При цьому Єрмак не став нагадувати про те, що відбором цих представників займатимуться саме бойовики, а не влада України.

"Україна сприймає як "представників територій" представників громадянського суспільства, громадян України..., які не брали ніякої участі у війні проти України, вимушено залишилися на окупованій території, не є злочинцями, не вбивали українських військових, не приймали жодних злочинних рішень", - заявив глава ВП в ході онлайн-дискусії, організованої Atlantic Council у понеділок, 4 травня

Єрмак нагадав, що повноправними учасниками ТКГ є Україна, Росія та ОБСЄ.

"Україна ніколи не вестиме переговори з так званими "ЛНР/ДНР"", - підкреслив він.

Читайте також: Єрмак висловив надію на підвищення рівня представництва РФ в ТКГ по Донбасу

Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ. Однак заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення консультативної ради.

ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".

На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.

Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.

Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка у ZN.UA.