Екс-глава Партії регіонів Олександр Єфремов замовив собі новий закордонний паспорт і збирається подорожувати. Про це написав у своєму блозі експерт антикорупційної групи реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін.
Він нагадав, що домашній арешт Єфремова закінчився 1 листопада 2015 року, а про новий ніхто у ГПУ не клопотав. Принаймні, така інформація відсутня у реєстрі судових рішень.
"Схоже, Єфремов, на якого рішенням суду наділи, а потім - зняли - електронний браслет, заборонили виїжджати за межі міста без дозволу слідчого і навіть спілкуватися з колегами з Верховної Ради, вже може вільно пересуватися за межі України. Тобто - звалити назавжди", - обурився Шабунін.
"У жовтні минулого року слідство офіційно висунуло Єфремову звинувачення по справі, яка мала найбільш слабку юридичну перспективу у суді", - додав він.
Через місяць Печерський суд повернув прокурору обвинувальний акт як такий, що не відповідає вимогам КПК.
ГПУ виграла апеляцію і звинувачення по цьому епізоду з Єфремова досі не зняті. На відміну від арешту, за дозволом на який в суд ніхто не звертався.
Відомо про три епізоди злочинної діяльності Єфремова.
- Сепаратизм (N22014000000000509, скоєння умисних дій, спрямованих на зміну меж території держкордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України). Підозри Єфремову у виробництві не пред'являлося.
- Заволодіння державними коштами (за заявою Центру протидії корупції N42014000000000628, тиск на посадових осіб ДП "Луганськвугілля", що спричинило тяжкі наслідки для інтересів держави). Розслідування триває вже 18 місяців, підозри Єфремову немає.
- Голосування "диктаторських законів" (N42015000000001495, скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України, щодо організації голосування в Раді 16 січня по "диктаторським законам"). Саме за це політизований епізод з сумнівною юридичною експертизою Єфремову винесли спочатку підозру, а потім – обвинувальний акт.