Екс-прем'єр Юлія Тимошенко може особисто звернутися до країн Європейського союзу з проханням підписати угоду про асоціацію без її звільнення.
Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, коментуючи заяву журналіста про те, що європейські політики без звільнення Тимошенко не підпишуть асоціацію, він сказав: "Чому? Тимошенко може особисто звернутися з проханням..."
"Потім, а де гарантія, що навіть якщо ми приймемо цей абсолютно юридично безграмотний документ Лабунської, то з нами підпишуть асоціацію?", - запитав Єфремов.
Він додав, що "були заяви окремих керівників політичних відомств ЄС". "Вони говорили, що це відкриває шлях до підписання угоди. Але немає гарантій...", - зазначив він.
Єфремов вважає, що "вагу" такі заяви мають, але "ніхто не сказав, що, в разі виконання їхніх вимог, Євросоюз обов'язково підпише угоду".
"При цьому у нас є колосальні проблеми, про які чомусь не прийнято говорити. Через ускладнення у відносинах з Росією ми сьогодні втрачаємо десятки тисяч робочих місць на півдні, сході та у центрі країни. Європейську сторону це не цікавить. Що відбувається? Якщо це в інтересах і України, і ЄС, Євросоюз має рахуватися з проблемами нашої держави, а не тягнути Україну до себе за будь-яку ціну", - заявив "регіонал".
Коментуючи готовність опозиції голосувати тільки за законопроект позафракційної Анжеліки Лабунської, Єфремов заявив, що більшість не має наміру виконувати вказівки окремих чиновників з Європи.
"Я ставлю питання: а чому так? Починаю розбиратися в ситуації - виявляється Кокс і Кваснєвський, перебуваючи в лікарні у Тимошенко, погодили, що треба голосувати за проект Лабунської. Кваснєвський потім зателефонував керівнику парламенту і сказав: "Ми домовилися, що треба голосувати за такий проект", - розповів він.
"Коли до мене дійшла ця інформація, я був дуже здивований. З палати засудженої телефонують представники ЄС, розповідають, що потрібно робити, і при цьому вони не спромоглися навіть поставити питання нашій фракції і дізнатися нашу точку зору. З нами ані Кокс, ані Кваснєвський жодного разу не зустрічалися. Якщо вони вважають, що будуть працювати з опозицією, а ми будемо виконувати їхні вказівки - це їхня помилка", - заявив Єфремов.
На його думку, проект Лабунської дозволить засудженим зловживати правом на лікування за кордоном.
"Я поставив питання омбудсмену Валерії Лутковській, скільки звернень таких в Україні? Таких не один десяток: ось засуджена у 2005 році за вбивство, ось засуджений у 2009-му - підходять за всіма параметрами. Ми що, повинні всіх цих убивць і ґвалтівників відпускати?", - додав він.
Нагадаємо, моніторингова місія Європарламенту, від висновків якої залежить підписання угоди про асоціацію, позначила для Києва дедлайн для прийняття євроінтеграційних законів - 12-13 листопада. Місія ЄП 14 листопада презентує свій остаточний звіт, від якого залежить рішення Євросоюзу про підписання угоди з Україною.
Рада на засіданні у п'ятницю проголосувала у першому читанні за два євроінтеграційних законопроекти: президентський про прокуратуру і законопроект про внесення змін до виборчого законодавства. Окрім того, народні депутати погодилися створити нову робочу групу з опрацювання законопроектів, які вирішують питання екс-прем'єра Тимошенко.
Спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що готовий скликати позачергове засідання парламенту на 13 листопада, якщо буде готовий законопроект про лікування ув'язнених за кордоном. !zn
Читайте також:
Турчинов вважає, що Янукович веде гру: "Ми хотіли звільнити Тимошенко, але не встигли"
Тимошенко прийме будь-яку пропозицію Кокса-Кваснєвського заради підписання Угоди про асоціацію
Рибак розповів про скарги депутатів на тиск з боку Януковича
Регіонали і опозиція створили робочу групу з вирішення питання Тимошенко