UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ярош хоче амністії бійцям у Мукачевому і заявив про готовність захищати їх

Лідер "Правого сектора" зазначив, що підтримувати те, що сталося в Мукачевому не можна, однак назвати "мукачівських побратимів злочинцями і терористами, як це зробив президент України, може лише суд".

Лідер "Правого сектора" і народний депутат Дмитро Ярош заявив, що не закликав бійців у Мукачевому здаватися, так як не вірить у гарантії безпеки, а в разі виконання наказу силовиками щодо їх ліквідації "Правий сектор" залишає за собою право захищати своїх бійців.

На брифінгу в Києві Ярош наголосив, що не переконує соратників здатися, оскільки не вірить в об'єктивність розслідування. "Якщо б я був впевнений в тому, що система у нас працює правильно, і буде об'єктивне і всебічне розслідування, звичайно, я б однозначно переконував їх (здатися – ред.)", - сказав він.

Ярош також зазначив, що "Правий сектор" не залишить своїх бійців.

"Вони мої побратими, я воював з ними, брав Карлівку, Авдіївку, Піски, був під обстрілом, їв з одного казанка, і відмовлятися від них ми не будемо. Ще восени минулого року я звертав увагу влади на те, що фронтовики, які повертаються звідти, з "передка", по-іншому бачать світ, і якщо влада не наведе радикально порядок в державі, не вирішить питання, найбільш болючі для українського народу, тоді вони будуть наводити порядок по-своєму, на своє бачення", - заявив лідер "Правий сектор".

Відповідаючи на питання, якими будуть дії "Правого сектора", якщо силовики підуть на ліквідацію шістьох переховуються в Мукачево бійців, Ярош сказав: "Я б їм не радив. Хлопці добре сказали, що у нас є право на останній бій... Якщо будуть такі дії, то нам доведеться захищати своїх бійців".

"Я не можу їм дати гарантії, що вони вийдуть з лісу, а їх не "завалять". Я не хочу, щоб кров проливалася і бачу виходом... ми готові зробити крок назустріч державі – перейти на тих умовах, які я вже озвучив (як окремий структурний підрозділ Збройних сил України – ред.). А при цьому всьому, чому б не зробити, прецеденти вже були, амністію цих людей. Ці хлопці воювали і далі готові воювати (у Донбасі – ред.) і своєю кров'ю змити навіть ту провину, коли вони піддалися на ту провокацію (в Мукачево – ред.)", - сказав він.

Крім цього, Ярош розповів, що не вів переговори з президентом України Петром Порошенком щодо ситуації, що склалася.

"Я вів переговори з главою СБУ і начальником АТЦ (Антитерористичного центру – ред.)", - сказав він.

Ярош також висловив сподівання, що ситуація з боку силовиків буде дозволена без загибелі переховуються в горах бійців.

При цьому він підкреслив, що підтримувати те, що сталося в Мукачевому не можна, однак назвати "мукачівських побратимів злочинцями і терористами, як це зробив президент України, може лише суд".

Заступник лідера "ПС" Андрій Стремпицкий заявив, що з боку "бандитських формувань", які протистояли "Правого сектору" в Мукачево правоохоронці досі нікого не затримали, хоча, за його словами, навіть на відео видно, що вони були озброєні, в тому числі ручний кулемет стояв на одній з машин. Він також заявив, що після спроб припинити контрабанду представникам ПС і їх сім'ям стали погрожувати.

Уточнюючи,чи залишаються незмінними вимоги "Правого сектора", зокрема, про відставку глави МВС Арсена Авакова, Ярош повідомив, що ця позиція залишається.

"Ця позиція залишається, але вона не вирішить питання стратегічно, тому що я бачу, що президент України не на своєму місці як верховний головнокомандувач, ні як людина, яка ефективно управляє державою".

На його думку, необхідно ставити питання про розпуск Верховної Ради, відставки президента і уряду.

Ярош також розповів, що найближчим часом відбудеться з'їзд "Правого сектора", а після нього – віче. При цьому він уточнив, що про встановлення наметів поки мова не йде.

Примітно, що напередодні президент Порошенко спростував наявність конфлікту з "Правим сектором".

Читайте також: Рада створила слідчу комісію для розслідування подій в районі Мукачевого

11 липня у Мукачевому сталася перестрілка. В результаті постраждали 14 осіб: шість співробітників міліції, троє цивільних осіб та п'ятеро представників "Правого сектора". За інформацією ЗМІ, озброєні люди, що представилися "Правим сектором", зайняли територію комплексу "Антарес". Їм чинили опір люди з оточення народного депутата з парламентської групи "Воля народу", екс-нардепа від Партії регіонів Михайла Ланьо, який, як стверджують в "Правому секторі" виїхав за кордон. Соратники Ланьо спростовують цю заяву і стверджують, що той знаходиться у Мукачеві.

в СБУ повідомили про створення оперативного штабу щодо запобігання злочинних дій озброєних осіб в Мукачево, а потім, ввечері 12 червня, СБУ поставила бійцям "Правого сектора" у Мукачевому ультиматум: якщо бійці найближчим часом не складуть зброю, їх почнуть затримувати.

У свою чергу оточені міліцією бійці "Правого сектора" озвучили свої вимоги: по-перше, має бути рішення Яроша щодо складання зброї, по-друге, вони зажадали гарантії, що їх відправлять відразу в Київ в СБУ.

Крім того, спікер "Правого сектора" Артем Скоропадський заявив, що бійці "Правого сектора" відкрили вогонь тільки у відповідь, як самозахист, а першими почала стріляти міліція, хоча у МВС спростовують це і звинувачують саме "Правий сектор" у відкритті вогню на поразку.