Заплановані на сьогодні в Чернівцях збори ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму щодо недовіри президентові України Віктору Януковичу, а також вимоги проведення навесні 2011 року виборів до Верховної Ради фактично не відбулися. Напередодні окружний Адміністративний суд виніс рішення, яким задовольнив позов виконкому Чернівецької міської ради про заборону зборів.
Заплановані на сьогодні в Чернівцях збори ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму щодо недовіри президентові України Віктору Януковичу, а також вимоги проведення навесні 2011 року виборів до Верховної Ради фактично не відбулися. Напередодні окружний Адміністративний суд виніс рішення, яким задовольнив позов виконкому Чернівецької міської ради про заборону зборів. Організовував їх «Комітет підприємців Буковини» за підтримки Чернівецької облорганізації ВО «Свобода». На акцію прийшло кілька десятків людей, яким активісти «Свободи» пояснили, що акція не відбудеться, й лише роздали листівки зі своїми вимогами.
Члени ініціативної групи Комітету підприємців Буковини говорять про особливу зацікавленість фіскальних та правоохоронних органів їхньою підприємницькою діяльністю. Вони вважають, що після таких рішень «не дивним буде заборона суду, наприклад, дихати в громадських місцях».
Як повідомив депутат Чернівецької обласної ради від ВО «Свобода», член Комітету підприємців Буковини Віталій Мельничук, звертаючи увагу на обставини довкола проведення зборів з приводу референдуму, місцева влада «вкрай боїться» будь-яких активних дій громадськості, оскільки відчуває, що невдоволеність діями центральної влади через допущені «народні хвилювання» на місцях може «суттєво перекроїти теперішній кадровий розклад у Чернівцях і на Буковині».
За його словами, представникам різних державних органів, як і суду, «мабуть, було дано вказівку заборонити проведення зборів і здійснювати максимальний тиск на активістів».
«Перешкоджаючи проведенню законних зборів по референдуму, влада вкотре продемонструвала свою антинародну сутність», - сказав він.
Мельничук повідомив, що Комітет підприємців Буковини надалі координуватиме свою діяльність з відповідними центральними організаціями, створеними на захист приватних підприємців, зокрема, в частині своїх політичних вимог.
Зазначимо, що згідно зі ст.16 Закону України «Про всеукраїнський і місцеві референдуми», ініціативну групу всеукраїнського референдуму утворюють на зборах громадян України, в яких бере участь не менше 200 осіб, що повинні підписатися під вимогами ініціювати референдум. Для ініціювання всеукраїнського референдуму потрібно зібрати підписи 3 мільйонів громадян України. Процедура імпічменту (відставки) президента України в українському законодавстві взагалі не виписана.