UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович: Українська та російська мови не дуже відрізняються

Імплементація Європейської хартії мов в Україні стоїть на «порядку денному», наголошує Віктор Янукович. Про це президент України Віктор Янукович заявив у п'ятницю, 24 вересня, у Нью-Йорку, відповідаючи на запитання членів Атлантичної Ради США.

Імплементація Європейської хартії мов в Україні стоїть на «порядку денному», наголошує Віктор Янукович. Про це президент України Віктор Янукович заявив у п'ятницю, 24 вересня, у Нью-Йорку, відповідаючи на запитання членів Атлантичної Ради США.

Янукович, зокрема, відзначив, що демократія виключає утиски громадян за будь-якими ознаками - мовна ознака тут не виняток, і «сьогодні суспільство це усвідомлює».

«Якщо говорити, як можуть поруч жити люди, які розмовляють українською та російською мовами, я скажу так: по-перше, вони не дуже відрізняються один від одного», - заявив президент.

«Тому, незважаючи на те, якою мовою розмовляють люди, вони хочуть всі нормально жити», - підкреслив він.

«Я вважаю, що це питання співіснування існує не тільки у нашій державі. Воно існує в багатьох країнах світу. Але у країнах з розвиненою демократією ці питання вже давно вирішені», - додав Віктор Янукович.

Він відзначив, що існує Європейська хартія мов. «Україна є членом Парламентської асамблеї Ради Європи, і виконання цієї Хартії створює умови для співіснування будь-яких народів, які розмовляють будь-якими іншими мовами», - сказав президент.

«В Україні розмовляють не тільки українською та російською мовами. Розмовляють угорською, румунською, болгарською, грецькою, єврейською тощо», - підкреслив Янукович.

«В Україні живе близько 120 національностей. Україна дуже інтернаціональна держава, і сьогодні мова йде про те, щоб створити рівні умови для проживання у цій країні всіх людей, хто тут живе і має українське громадянство», - пояснив він.

Віктор Янукович зазначив, що «різноманітність культур робить Україну ще більш цікавою».

«І пригнічення тієї або іншої культури в сучасному суспільстві неможливо. Ми усвідомлюємо це і врахуємо у державній політиці. Тобто імплементація Європейської хартії мов в Україні - це питання порядку денного. Зараз ми цим і займаємося», - додав він.

Нагадаємо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко та член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

22 вересня, один із лідерів БЮТ Микола Томенко також заявив, що бютівці зроблять все, щоб не допустити прийняття цього законопроекту. За його словами, БЮТ також сподівається на підтримку Блоку Литвина у цьому питанні.

15 вересня Литвин попросив президента Національної академії наук Бориса Патона надати експертний висновок щодо зареєстрованих у парламенті законопроектів про мовну політику на предмет їхньої історичної обумовленості і відповідності міжнародному праву.

Литвин також має намір направити на оцінку до Організації з безпеки і співробітництва в Європі зареєстровані у парламенті законопроекти про мовну політику.

Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

23 вересня депутат від БЮТ Юрій Гнаткевич заявив, що бютівці замінують ВР, якщо на розгляд парламенту буде винесено законопроект про порядок використання мов в Україні.

За матеріалами прес-служби Голови держави