"Це питання для нас також болюче, і ми розділяємо з вами цей біль, ми задоволені, що це вас турбує не менше, аніж нас", - сказав він, відповідаючи на питання на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Україна і світ: загальні виклики, спільне майбутнє".
В.Янукович зазначив, що в Україні цінують поради, які висловлюються європейськими політиками. У той же час він нагадав, що газова справа Тимошенко - це історія 2009 року, яку розпочав третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко.
"Це історія підписання контрактів суб'єктами господарювання, які не мали на це права. Вони перевищили свої повноваження і порушили міжнародні договори. Цьому оцінку дав президент Ющенко, коли підписав указ РНБО ще в 2009 році, і правоохоронні органи почали розслідування, чому були порушені національні інтереси України та міжнародні договори", - пояснив голова держави.
Він нагадав, що після розслідування справи правоохоронні органи передали її до суду. "Суд, як в Європі, винесе свій вердикт", - зазначив голова держави.
Він визнав, що українське кримінально-процесуальне законодавство вимагає модернізації і в даний час проект нового кримінально-процесуального кодексу, який, зокрема, врівноважить сторони звинувачення та захисту, знаходиться на експертизі у Венеціанській комісії.
"Сподіваюся, що вже цього року отримаємо цей закон разом з висновками (Венеціанської комісії - ІФ) і будемо його приймати", - сказав В.Янукович.