Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5029-VI «Про засади державної мовної політики». Про це повідомила прес-служба глави держави.
Також президент доручив Кабінету міністрів до 13 серпня створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
Робоча група повинна бути створена із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки і мистецтв, що спеціалізуються на мовних питаннях.
- Янукович незадоволений законом про мови - до кінця вересня його буде змінено
Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами за цими питаннями, і подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.
Терміном розробки та затвердження держпрограми всебічного розвитку і функціонування української мови президент визначив 27 серпня.
Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада України прийняла даний законодавчий акт. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.
- Янукович хоче «гармонізувати» програму розвитку української мови під новий «мовний» закон
Відразу після голосування в центрі Києва і в декількох містах почалися акції протесту проти цього закону. Прийняття документа загострило політичну ситуацію в країні.
Голова Ради Володимир Литвин відмовлявся підписувати даний закон і написав заяву про відставку. Проте Верховна Рада двічі висловила "вотум довіри" спікеру, не прийнявши відставку.
31 липня Литвин підписав закон і відправив його на підпис президенту. !zn
Читайте також:
Янукович хоче «гармонізувати» програму розвитку української мови під новий «мовний» закон
Балога впевнений, що Янукович не підпише закон про мови
Герман вважає, що Литвин, підписавши «мовний» закон, забрав у Януковича основний козир
Новий закон про мови надає українській статус нижчий, ніж у радянські часи