Президент 3, оскільки для цього існують перешкоди юридичного характеру. Про це виданню ZN.UA повідомив доктор юридичних наук Микола Хавронюк.
За словами Хавронюка, першою перешкодою на шляху цього є заява засудженої, що вона не буде просити помилування. «В принципі можна обійтися і без її клопотання, якщо пункт 3 Положення про порядок здійснення помилування (указ президента України від 16 вересня 2010 року №902), доповнити абзацом такого, наприклад, змісту: «Право клопотати про помилування, окрім випадків заміни довічного позбавлення свободи, має також представник (законний представник) засудженої особи», - зазначив юрист.
«Другою перешкодою може стати позиція Комісії при президенті України в питаннях помилування: пункт 15 Положення передбачає право комісії відхиляти клопотання про помилування, і в такому разі повторне таке клопотання може бути внесено не раніше ніж через рік. Нагадаємо, що головою комісії сьогодні є не поет, не адвокат, не правозахисник або інший громадський діяч, а колишній генеральний прокурор України», - сказав Хавронюк.
Третя перешкода, за його словами, - це справи щодо Тимошенко, які слідством вже завершені, але ще мають бути розглянуті судом.
«Пункт 5 Положення дозволяє у виняткових випадках застосувати помилування і до особи, яка була неодноразово засуджена за скоєння навмисних злочинів. Але помилування не буде мати сенсу, поки новий вирок у цих справах (якщо він буде обвинувальним) не набере законної сили і суд касаційної інстанції не винесе з цього приводу власне рішення», - пояснив він.
Як відомо, Віктор Янукович раніше заявляв, що готовий розглянути питання про помилування Юлії Тимошенко за наявності відповідного звернення від неї.
Подробиці читайте у газеті «Дзеркало тижня. Україна» у статті Миколи Хавронюка «Проблема Т.» і законні засоби її вирішення». !zn
Читайте також:
У камеру до Тимошенко можуть поселити «інтелігентну вбивцю»
Рада відмовилася просити Януковича лікувати Тимошенко
Янукович сподівається на прохання Тимошенко про помилування