Янукович: Для вдосконалення Конституції необхідні консенсус у парламенті і конституційна більшість
Президент України Віктор Янукович заявляє, що для удосконалення Конституції необхідні консенсус у парламенті і конституційна більшість.
Президент України Віктор Янукович заявляє, що для удосконалення Конституції необхідні консенсус у парламенті і конституційна більшість.«Для вдосконалення Конституції потрібен консенсус у парламенті, потрібна конституційна більшість. Без цього не обійтися», - сказав Янукович, відповідаючи на питання журналістів китайських ЗМІ, повідомляє прес-служба голови держави в п'ятницю, 24 серпня.
Президент відзначив, що не раз говорив про те, що «прийнята у 1996 році Конституція відповідає світовим стандартам». «І це всі визнають», - додав він.
Янукович знову заявив про необхідність удосконалення діючої Конституції, пояснивши, що без цього неможливо провести адміністративну реформу, яка покликана посилити регіональне самоврядування.
«Існують, як відомо, рекомендації Венеціанської комісії і Ради Європи, подані ще у 2004-2005 роках. Тому потрібно повернутися до їх розгляду», - підкреслив голова держави.
У той же час він відзначив, що при удосконаленні Конституції необхідно враховувати думку народу і беззастережно виконувати чинний Основний закон.
Нагадаємо, до Конституційного суду 14 липня скеровано подання за підписом 252 народних депутатів, в якому просять КС перевірити на відповідність Конституції закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, N2222-IV. 20 липня стало відомо, що КСУ відкрив провадження за даною справою.
Суддею-доповідачем призначений суддя КС Сергій Вдовиченко.
Як писало «Дзеркало тижня», рішення КСУ про скасування політреформи очікується на початку осені. Імовірно - не пізніше першої декади жовтня.
24 серпня Янукович знову заявив про необхідність вдосконалення Конституції. Його підтримав спікер парламенту Володимир Литвин.
Відзначимо також, що згідно з прийнятими у 2004 році поправками президент втратив, а парламент і уряд, навпаки, набули низку повноважень. Так, парламент отримав право обирати прем'єра і міністрів, членів ЦВК та суддів. За президентом залишилося право вносити на затвердження парламенту кандидатури міністра оборони, міністра закордонних справ, генерального прокурора і голови Служби безпеки України.