UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович вперше за 1,5 року прийшов до Ради. Опозиція влаштувала йому демарш

Сьогоднішня присутність Януковича у парламенті, хоч і така коротка - всього 7 хвилин - все ж перша за останні півтора року, з лютого-2012. Опозиція зустріла президента криками "Ганьба!" і "Банду геть!".

© Фото с Fb Виктора Чумака
Депутати з провладної більшості вітали Януковича стоячи і оплесками
Депутати з провладної більшості вітали Януковича стоячи і оплесками
© Фото с Fb Виктора Чумака
Депутати від "Батьківщини" одягалися в білі футболки з портретами Тимошенко за ґратами і скандували "Юлі - волю!" і "Банду геть!"
© Фото с Fb Виктора Чумака
В урядовій ложі президента вітали прем'єр-міністр Микола Азаров і перший віце-прем'єр Сергій Арбузов

Президент України Віктор Янукович у середу, 15 травня, прибув у сесійну залу Верховної Ради для участі у церемонії прийняття присяги новопризначеними суддями Конституційного Суду. В цілому вся процедура тривала не більше 7 хвилин.

Перед початком засідання у залу ВР внесли президентський штандарт. Коли Янукович о 10:38 з'явився за президією, опозиційні депутати розгорнули полотнище "Ні політичним репресіям!" і почали скандувати "Юлі - волю!". Більшість депутатів від "Батьківщини" одягнули білі футболки з портретами Тимошенко за ґратами і написом "Юлі волю!".

Окрім Януковича, на церемонію прибули також прем'єр-міністр Микола Азаров і перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, секретар РНБО Андрій Клюєв.

Після того як судді КСУ прийняли присягу під скандування опозиції, президент Янукович та інші високопоставлені чиновники йшли із зали під крики опозиціонерів: "Ганьба!" і "Банду геть!". Час на табло показував 10:45.

Нагадаємо, напередодні у вівторок, 14 травня, президент підписав указ про призначення Олександра Тупицького на місце Дмитра Лілака, що подав у відставку.

Як зазначають ЗМІ, Тупицький відомий тим, що є фігурантом "плівок Мельниченка". Зокрема, на записах нібито зафіксовано розмову Кучми і Януковича про суддю, якого, за словами Януковича нібито потрібно "підвісити на ніч, щоб на все життя запам'ятав".

Нагадаємо, що Янукович востаннє з'являвся перед депутатами в Раді майже півтора року тому - 7 лютого 2012 року, коли був присутній на відкритті 10-ї сесії парламенту. Тоді президент виступав з трибуни близько півгодини і закінчив свою промову під крики депутатів від БЮТ "Ганьба!", після чого пішов із зали. Опозиціонери розмахували плакатом із зображенням Юлії Тимошенко і кричали "Юлі - волю!" Коли Янукович закінчив свою промову, депутати від більшості встали і аплодували, а опозиціонери кричали "Ганьба!".

Нещодавно стало відомо, що Янукович планує у травні звернеться до українського народу, можливо - навіть з трибуни парламенту, але за однієї умови. Раніше спікер ВР Володимир Рибак заявив, що президент України прийде до Верховної Ради, якщо депутати не будуть свистіти.

Як зазначають ЗМІ, новий суддя КС Олександр Тупицький відомий тим, що є фігурантом "плівок Мельниченка". Зокрема, на записах нібито зафіксовано розмову Кучми і Януковича про суддю, якого, за словами Януковича нібито, потрібно "підвісити на ніч, щоб на все життя запам'ятав".

Прихід Тупицького до КС став віхою у формуванні суду - тепер більшість (10 з 18 суддів) в даному органі склали судді з досвідом роботи в слідчих органах, в основному у прокуратурі, пише "Коммерсантъ-Украина". Суддів, кар'єра яких пов'язана з Донецькою чи Луганською областями, у КС трохи менше половини - 7 осіб. Переважна більшість (13 суддів) раніше спеціалізувалися на загальному, кримінальному судочинстві або займалися адвокатською діяльністю, один є фахівцем з адміністративного права і лише четверо прийшли до КС з наукових кіл, де займалися конституційним правом. Експерти відзначають, що нинішній підхід до формування КС суперечить європейській практиці і нівелює роль суду як незалежного арбітра.

Олександр Тупицький не має досвіду у сфері конституційного права. Він зробив кар'єру у Донецьку, де працював спочатку слідчим прокуратури, потім - судовим розпорядником, суддею Куйбишевського районного суду, а з 2001 по 2010 рік очолював згаданий суд. Кар'єрний зліт пана Тупицького збігся зі зміною влади в Україні. У жовтні 2010 року він був переведений з системи судів загальної юрисдикції в Донецький апеляційний господарський суд (АГС). Півтора місяці роботи в новій системі виявилося достатньо, щоб суддя пішов на підвищення - у грудні 2010 року за пропозицією Ради суддів господарських судів він очолив Львівський АГС, а на початку 2012 року - Дніпропетровський АГС, звідки тепер перейшов на роботу в КС.

Примітно, що Олександр Тупицький заслужив визнання Ради господарських судів навіть без проведених судових процесів. Після переведення в систему господарських судів він, як показує єдиний реєстр судових рішень, не виніс жодного рішення, постанови або ухвали - у Донецькій, Львівській, чи у Дніпропетровській областях. !zn

Читайте також:

Фігуранта "плівок Мельниченка" Олександра Тупицького призначено членом Конституційного суду

Один з членів Конституційного суду подав у відставку

КС відмовився відкривати провадження у справі про перевибори у проблемних округах

Конституційний суд може призначити вибори мера Києва на серпень