UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович вказав на застій у діяльності влади

Президент вважає, що керівникам цілих напрямків і галузей в україні бракує компетентності. Окрім того, глава держави поскаржився, що ці чиновники і не хочуть вчитися.

Недостатня компетентність влади є однією з причин гальмування розвитку національної економіки, заявляє президент України Віктор Янукович.

"Безумовно, є дуже багато прорахунків, в тому числі за рахунок компетентності керівників цілих напрямків, галузей, в тому числі місцевих керівників і, безумовно, керівників різних міністерств і відомств. Не вистачає компетентності, не хочуть вчитися. Є застій, і це дуже погано", - сказав Янукович в інтерв'ю провідним українським телеканалам, яке транслювалося у п'ятницю, 30 серпня.

У той же час він не зміг однозначно відповісти на запитання, чи задоволений роботою уряду над програмою активізації розвитку економіки України. "Якби я вам сказав, що я абсолютно задоволений, я був би несправедливий. Сказати, що я повністю не задоволений, теж було б несправедливо", - зауважив голова держави.

Він, зокрема, нагадав, що незважаючи на економічну кризу в Україні, продовжує потроху збільшуватися ВВП. "І найголовніше, у нас збільшуються зарплати і пенсії", - додав він, нагадавши, що за три роки зростання пенсій склало 42,4%, зарплати збільшилися на 59%.

Янукович також підкреслив жорсткість підходу до відбору кадрів в органи влади. Він, зокрема, нагадав, що після останніх парламентських виборів на третину змінився склад уряду.

"Підхід дуже жорсткий... Безумовно, всі недоліки, які сьогодні є в тому чи іншому напрямку, там, де страждають від чогось люди, там, де не вистачає у чиновників уваги до людей, - це провина влади. І я з себе не знімаю цю відповідальність", - зазначив президент.

Відзначимо, що раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що уряд проводить "оптимальний у сучасних національних і глобальних умовах соціально-економічний курс". Прем'єр, підводячи підсумки економіки за півроку, списав усі провали на "вкрай негативні зовнішні фактори" - світову кризу, яка все ще "системно" впливає на Україну. Але пообіцяв і далі утримувати "фінансово-економічну стабільність", роблячи акцент на розвитку внутрішнього ринку. !zn

Читайте також:

Громадяни України довіряють уряду ще менше, ніж міліції

Половина українців очікують появи нових політичних лідерів

Лише 4% українців вірять у боротьбу влади з корупцією

Три чверті українців не задоволені ситуацією у країні