19 вересня має відбутися засідання Київради, однак спостерігачі стверджують, що є певні сили, які намагаються зірвати всі засідання. 18 вересня, напередодні сесії, повинні пройти засідання фракцій.
Якщо ж сесія не відбудеться через відсутність кворуму, то мер Києва Віталій Кличко звернеться до Ради про припинення повноважень Київради VIII скликання.
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що якщо лідери всіх п'яти фракцій міської ради не проведуть сесію в четвер, 19 вересня, він має намір звернутися до Верховної ради для розпуску Київради. Про це він заявив на прес-конференції за підсумками консультацій з головами депутатських фракцій і груп щодо дострокового припинення повноважень Київради VIII скликання.
За словами київського мера, засідання Київради призначено на 19 вересня. Кличко зазначив, що якщо лідери фракцій не зберуться на засідання, він буде змушений звернутися до Верховної ради про припинення повноважень Київради VIII скликання.
"Якщо такого не станеться, й персональні амбіції будуть мати верх, якщо їм наплювати на інтереси киян, вони не хочуть більше працювати, тоді не залишається нічого іншого, як звертатися до Верховної ради про припинення повноважень Київради VIII скликання. Я іншого шляху, на жаль, не бачу, якщо навмисне Київрада не буде працювати", - підкреслив Кличко.
Крім того, столичний мер заявив, що Київрада повинна вирішити актуальні для міста питання, зокрема, питання соціальних виплат, надбавок педагогам, зарплат працівникам транспортної галузі та підготовки до опалювального сезону.
"Це ті питання, які треба вирішити невідкладно", - заявив Кличко.
Мер повідомив, що 18 вересня глави проведуть засідання фракцій, з'ясується кількість депутатів, які прийдуть на сесію.
Керівник комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики (фракція "Слуга народу", колишній генеральний директор телеканалу "1+1" Олександр Ткаченко звернувся до прем'єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням ініціювати загальний аудит діяльності міського голови Києва Віталія Кличка, Київської міськдержадміністрації та підлеглих структур.
У відповідь на ініційований депутатом ВР Олександром Ткаченком аудит діяльності КМДА, мер Києва Віталій Кличко виступив із зустрічною пропозицією: здійснити фінансовий аудит діяльності структур Київської міської держадміністрації, комунальних підприємств та інших підрозділів за період 2015-2019 років. З таким проханням Кличко звернувся в Державну аудиторську службу.
Відомо, що Кабмін вже призначив аудиторську перевірку КМДА.
Нагадаємо, Кабмін погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка і направив відповідне подання уряду на підпис президенту Зеленському.
У відповідь Віталій Кличко заявив, що вважає таке рішення неконституційним, а звільнити його можуть тільки кияни.
12 вересня Кличко оголосив про консультації з керівництвом депутатських фракцій та груп Київської міської ради щодо дострокового припинення повноважень Київради 8-го скликання, консультації відбудуться 17 вересня.
Зазначимо, що у Києві на пост глави КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.
У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.
Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".