UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як українці голосували на виборах до Ради: фоторепортаж

В об'єктив фотокамери Василя Артюшенка потрапили п'ятий президент України Петро Порошенко і спікер Андрій Парубій, що йдуть у парламент за списком "Європейської Солідарності".

Місцеві вибори в ОТГ відбудуться напередодні Нового року
21 липня в Україні пройшли дострокові вибори
Спочатку децентралізація, потім вибори
Більшість обраних депутатів і місцевих голів - безпартійні самовисуванці
До Ради проходять п'ять партій, ще шість - також отримають кошти платників податків
У Харківській області проходять довибори в Раду
Запровадження карантину через коронавірус не зашкодить проведенню виборів
"Слуга народу" витратила на передвиборчу кампанію 118,8 мільйонів гривень, отримавши при цьому 6 307 792 голоси виборців
Процес децентралізації планують завершити до проведення місцевих виборів
Тепер можна проголосувати навіть без прописки

У понеділок, 21 липня, громадяни України обирали народних депутатів на позачергових виборах Верховної Ради. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і закрилися о 20:00.

Gротягом 12 годин у виборців була можливість поставити позначки у двох бюлетенях: проголосувати за одну з політичних партій і за кандидата-мажоритарника у своєму окрузі.

Чимало батьків взяли з собою на виборчу дільницю дітей, дозволяли їм бути присутніми в кабінці для голосування і вкинути бюлетень в урну.

Традиційно привертали увагу журналістів кандидати в депутати, які голосували на виборах нарівні з усіма. П'ятий президент України Петро Порошенко і спікер Андрій Парубій, що йдуть у парламент за списком "Європейської Солідарності", потрапили об'єктив камери фотокореспондента Василя Артюшенка. Ці і інші його фото – в ексклюзивному фоторепортажі для DT.UA.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.

Екзит-поли свідчать, що до парламенту проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 43,9%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,5%, "Європейська солідарність" – 8,9%, "Батьківщина" – 7,6%, "Голос" – 6,3%.

Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу", 12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94 у "Голосу".

За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.

У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: станом на 16:00 на дільниці прийшли лише 36,57% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".