UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як депутати готувалися до "земельної ночі" – фотогалерея

У Раді розглянули менше 200 поправок до законопроєкту про ринок землі, ще 3838 залишили на п'ятницю.

Опозиція цілий день блокувала трибуну та президію Ради
Опозиція цілий день блокувала трибуну та президію Ради
Разумков не знає, чи допрацюють депутати до кінця своєї каденції

Верховна Рада у четвер, 6 лютого мала розглядати законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував "земельну ніч" у Раді, проте о 19:30 перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук закрив вечірнє засідання парламенту.

Депутати встигли розглянути менше 200 поправок із 4018, поданих до другого читання законопроєкту. Під час пленарного засідання відбулося дві бійки, депутати фракцій "Батьківщина" і "Опозиційна платформа-За життя" двічі блокували трибуну та президію.

Після цього перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук запросив лідерів фракцій до себе в кабінет для консультацій і залишив сесійну залу.

Після наради депутати ухвалили кілька рішень і знову пішли на перерву. Однак, коли парламентарі повернулися з перерви, щоб розпочати розгляд законопроєкту про ринок землі, відбулася друга бійка. І депутати знову спробували заблокувати трибуну.

Упродовж вечірнього засідання представники "Батьківщини" та її лідерка Юлія Тимошенко стояли біля столу президії, що не дозволило вести засідання спікеру парламенту Дмитру Разумкову. Лише після того, як засідання було закрито, Разумков зміг зайти до президії Ради.

Розгляд поправок до законопроєкту перенесли на п'ятницю, 7 лютого.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року депутати прийняли законопроєкт про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому.

Прийнятий законопроєкт є серйозним проривом у створенні ринку землі, але його відкриття має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять ринок максимально прозорим і ефективним. Важливо, щоб це додаткове законодавство було прийнято до відкриття ринку землі.

Станом на сьогодні все, що треба було змінити у законопроєкті до другого читання, не змінено, натомість створені нові ризики. Докладніше про правки у законопроєкт про ринок землі читайте в матеріалі Романа Головіна "Як мертвому поправки".