Інших шляхів, окрім часткового помилування екс-прем'єра України 3.
"На сьогодні є пропозиція, яку оформлено нашими європейськими партнерами щодо часткового помилування. Більше пропозицій немає", - заявив Яценюк.
Він зазначив, що шлях вирішення даного питання має бути компромісним. "Це має бути компроміс між урядом України, компроміс між нашими європейськими партнерами і компроміс, на який погоджується Юлія Тимошенко", - підкреслив він.
За його словами, це питання буде вирішено і компроміс буде знайдено. Яценюк зазначив, що часу практично не залишилося й потрібно багато попрацювати, аби знайти цей компроміс. Лідер фракції "Батьківщина" запропонував розглянути питання про проведення пленарних засідань Верховної Ради щотижня до Вільнюського саміту.
У свою чергу фракція "Батьківщина" поширила заяву про те, що не подаватиме додаткових законопроектів про лікування засуджених за кордоном, оскільки чинне законодавство дозволяє президенту звільнити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.
"Ми неодноразово підкреслювали, що чинне законодавство, зокрема Конституція, закони у сфері охорони здоров'я і Кримінально-виконавчий кодекс не встановлюють жодних обмежень для виїзду засудженого на лікування за кордон", - йдеться в заяві.
При цьому в партії зазначають, що "вирішення проблеми Тимошенко лежить виключно на президентові України Вікторі Януковичі". "До адміністрації президента подано достатню кількість клопотань про звільнення лідера опозиції, зокрема, від голів українських церков, 172 народних депутатів і місії Кокса-Кваснєвського. Потрібна лише політична воля Януковича", - йдеться у тексті.
У той же час партія згодна зі способом вирішення питання Тимошенко, запропонованим місією Євросоюзу. "Ми продовжуємо наполягати, що на лікування за кордон лідер опозиції має виїхати вільною людиною, позбавленою несправедливих звинувачень і вироків продажних судів", - стверджується в заяві.
Також у "Батьківщині" додали, що це питання стосується не тільки екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, але і вимоги щодо усунення проблем вибіркового правосуддя в цілому.
Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).
4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко.
Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Питання підписання Угоди буде розглядатися на саміті Східного партнерства, який відбудеться у листопаді у Вільнюсі. !zn
Читайте також:
Законопроект про лікування Тимошенко за кордоном зник з сайту ВР
Комісія з питань помилування може взятися за Тимошенко 24 жовтня
Янукович пообіцяв підписати рішення Ради про можливість лікування Тимошенко за кордоном