UA / RU
Підтримати ZN.ua

Яценюк впевнений, що Янукович готовий пожертвувати євроінтеграцією, щоб не звільняти Тимошенко

В опозиції вважають, що президент до кінця не може визначитися, в якому напрямку рухатися Україні: зближуватися з Митним союзом або ж з Європейським.

Лідер парламентської фракції "Батьківщина" 3 вважає, що заява голови Верховної Ради Володимира Рибака про те, що опозиція блокує підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, свідчить про те, що президент України Віктор Янукович так і не вирішив, де має бути Україна - в Європейському чи Митному Союзі.

"Заява Рибака - це, швидше за все, інтерпретація думки Віктора Януковича. Янукович так для себе і не прийняв рішення, куди йти - до Європейського чи Митного Союзу, і почав гру, яка називається "хто буде винен у тому, що Юлію Тимошенко не звільнили і що не підписали Угоду з ЄС", - заявив він.

За словами лідера фракції, представники опозиції "послідовно внесли і підтримали всі законопроекти, щоб Україна підписала Угоду з ЄС".

Яценюк нагадав, що опозиція рік чекала на рішення президента України щодо Тимошенко. За словами лідера фракції, опозиція запропонувала голові держави "десять різних варіантів вирішення питання Тимошенко", а "останній варіант вчора представлено за підписом трьох опозиційних фракцій".

"Відповідь на це питання дуже проста і зрозуміла. Президент не хоче звільнення Тимошенко, і він не хоче підписувати Угоду про асоціацію", - підкреслив він.

Як повідомлялося, Рибак під час зустрічі з послами країн Євросоюзу у п'ятницю заявив, що лідери парламентської опозиції, фактично, блокують вирішення ситуації навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенко і ставлять під загрозу підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, 21 жовтня Яценюк заявив, що у "Батьківщини" немає інших варіантів звільнення екс-прем'єра, окрім пропозиції європейських партнерів про часткове помилування. Яценюк вважає, що необхідно знайти компроміс щодо звільнення Тимошенко, який влаштував би всіх.

Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення воліза перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).

4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.

15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко.

Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Питання підписання Угоди буде розглядатися на саміті Східного партнерства, який відбудеться у листопаді у Вільнюсі. !zn

Читайте також:

Рибак вважає, що підписання асоціації з ЄС можливе без вирішення питання Тимошенко

Великобританія, Нідерланди і Швеція не погодяться на підписання асоціації без вирішення питання Тимошенко

У Мін'юсті впевнені, що процес адаптації угоди з ЄС буде тривати 10 років

Путін не "за" і не "проти" підписання Україною асоціацію з ЄС: Це не наша справа (відео)