UA / RU
Підтримати ZN.ua

Wikileaks розкрив змову єгипетської опозиції

Опозиційні партії Єгипту заздалегідь готувалися до повалення режиму президента Хосні Мубарака, йдеться у депеші, опублікованій на веб-сайті Wikileaks.

У депеші повідомляється, що активіст опозиційного руху «Шосте квітня», ім'я якого не називається, у 2008 році брав участь у з'їзді «Альянсу молодіжних рухів» у США, де зустрічався з учасниками інших рухів, а також із представниками адміністрації США і розповів їм про плани демократичних змін в Єгипті.

Учасник руху «Шосте квітня» стверджував, що «уряд Єгипту ніколи не зробить значних реформ, тому єгиптянам потрібно замінити діючий режим на парламентську демократію».

Він повідомив, що нібито деякі опозиційні партії та рухи взяли неписаний план переходу до демократії до 2011 року за підтримки армії і поліції, йдеться у депеші. Відзначається, що в американських дипломатів немає інформації про угоду опозиції з приводу цього плану, названого в депеші «нереалістичним».

У Вашингтоні активіст «Шостого квітня» зустрічався серед інших з конгресменом Едвардом Ройсом, співробітниками апарату палати представників і сенату апарату. У депеші йдеться, що учасник «Шостого квітня» намагався переконати представників уряду в тому, що «уряд США повинен чинити тиск на Єгипет для проведення важливих реформ, пригрозивши відкрити інформацію про ймовірні офшорні банківські рахунки членів уряду Єгипту. Він сподівався, що США і міжнародне співтовариство заморозять ці рахунки, як рахунки президента Зімбабве Роберта Мугабе».

Окрім того, активіст звинуватив США у підтримці режиму Х.Мубарака і його «злочинів».

У депеші наголошується, що «інші опозиційні партії та неурядові організації намагаються домогтися реальних, стабільних змін, виходячи з політичного контексту, хоча і песимістично оцінюють свої шанси на успіх».


Нагадаємо, масові демонстрації супротивників президента Хосні Мубарака тривають в Єгипті з вівторка, 25 січня. У зіткненнях з поліцією загинули щонайменше сім осіб.

Учасники акцій протесту заявляють, що Єгипет має взяти приклад з Тунісу, де масові хвилювання призвели до повалення президента Бен Алі.


За матеріалами Інтерфакс-Україна