UA / RU
Підтримати ZN.ua

Washington Post: Чому плівки Деркача про Байдена і Україну не варті й виїденого яйця?

Але через це Україна залишатиметься в блоках новин під час виборів 2020 року.

У вівторок народний депутат України Андрій Деркач провів пресконференцію, стверджуючи, що у нього є докази того, що Джо Байден неправильно використовував один мільярд доларів американських платників податків. Як доказ Деркач представив свїй авдиторії записи телефонних розмов 2015 року між Байденом і тодішнім президентом України Петром Порошенком, пише газета The Washington Post.

Автор Ян Бейтсон пише, в Сполучених Штатах Дональд Трамп-молодший натякнув, що на плівках були погані новини для людини, яка може зустрітися з його батьком на наступних президентських виборах у США.

Американські консерватори не залишилися осторонь і обрушили шквал критики на колишнього віцепрезидента. З усім тим, їх зусилля, спрямовані на те, щоб розпалити повномасштабну кампанію зі звинуваченнями, так і не почалися. Ймовірна причина? Записи не виправдовують їх очікувань.

Деркач сказав, що плівки показали, що Байден надає фінансову допомогу США в Україні залежно від продовження корупційних схем української газової компанії Burisma. Якби це було правдою, це підтвердило б праву теорію змови, яка стверджує, що Джо Байден використав допомогу США для захисту свого сина Хантера, який у той час був у раді директорів компанії Burisma. І все ж на записах, які значною мірою відредаговані та зібрані з декількох телефонних дзвінків, ні разу не згадується Burisma або Хантер Байден.

На записи Байден каже Порошенку, що Сполучені Штати будуть відмовляти в допомозі, поки Україна не замінить генерального прокурора. Для американського чиновника така вимога від країни з усталеною верховенством права зазвичай являє собою серйозне порушення дипломатичного протоколу.

Але Україна, продовжує автор, з укоріненою корупцією, не підпадає під цю категорію. Американці та європейці витратили роки, намагаючись підштовхнути Київ до боротьби з посадовими злочинами (включаючи звільнення корумпованих чиновників). У той час, коли Байден і Порошенко спілкувалися телефоном, українські активісти виходили на вулиці, звинувачуючи генерального прокурора. Бажання замінити генпрокурора було також стимулом до того, щоб будь-які виділені кошти залишилися в скарбниці української держави.

Що найбільше плівки підриває те, що Байден сам розкрив зміст записів ще у 2018 році. "Якщо прокурор не звільнений, ви не отримаєте гроші", - сказав він, підбиваючи підсумок свого розмови з Порошенком про генерального прокурора Віктора Шокіна в прямому ефірі.

Деркач в грудні зустрівся із довіреною особою Трампа Рудольфом Джуліані в Києві, який в Україні шукав компромат на Байдена. Кампанія Байдена стверджує, що ті, хто бере участь у поширенні цих теорій змови, допомагають російської кампанії дискредитувати його напередодні виборів.

Це твердження не зовсім надумано. Російський державний телеканал RТ активно пропагує цю історію. Деркач, син радянського офіцера КДБ, випускник Академії КДБ у Москві та у нього є зв'язки з російськими спецслужбами.

Більше "одкровень" такого типу майже напевно вже на підході. Реакція Трампа на коронавірусну кризу вже стає проблемою для його кампанії за переобрання у 2020 році. Його прихильники всіх мастей шукають все, що може відвернути увагу від цього, пише газета.

Російські кібератаки на демпартію США у 2016 році показали, що така тактика може надати сильний вплив на вибори. Поки що мало доказів того, що Кремль не змінить свою поведінку в найближчі місяці. Вороги Байдена будуть продовжувати використовувати проти нього звинувачення, пов'язані з Burisma.

Читайте також: Зйомки спеціального епізоду "Друзів" відклали через коронавірус – ЗМІ

Все це говорить про те, що Україна буде продовжувати залишатися в блоках новин під час виборів 2020 року. Але якщо це стане центральною темою для республіканців, можливо, буде ще складніше відсунути в бік власні дії Трампа в Україні - ті ж самі, за які Палата представників оголосила президенту імпічмент.