Печерський районний суд Києва призначив комп'ютерно-технічну експертизу та експертизу аудіофайлів, на яких людина з голосом, схожим на голос директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, розповідає про фактичне підіграванні Гілларі Клінтон на виборах президента США у 2016 році. Експертизу мають провести експерти Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України. Відповідне рішення виніс Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури 8 квітня.
"Зі змісту даного звернення встановлено, що згідно з аудиофайлом зафіксовано розмову особи голосом схожої на голос директора НАБУ, з якої вбачається, що останній використовував службове становище всупереч інтересам служби з метою втручання у виборчий процес з обрання президента Сполучених Штатів Америки і підтримки одного з кандидатів і зниження рейтингу іншого кандидата на посаду президента США шляхом розголошення даних попереднього розслідування у кримінальних провадженнях, пов'язаних з відомостями, що містяться у списках "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів", - йдеться у мотивувальній частині постанови.
Карта пам'яті з аудіофайлами була виявлена в ході обшуку в мисливське господарство "Поліське-Сарни" 27 березня. Експертиза повинна встановити, чи брав участь директора НАБУ в записаних розмовах у період з 29 грудня 2018 року по 3 січня 2019 року, які конкретно слова та фрази ним були промовлені, скільки осіб брало участь у зафіксованих на фонограмах розмовах, а також зміст фонограм розмов, що містяться у зазначених файлах.
Як повідомлялося, 10 травня Ситника викликали на допит до ГПУ в якості свідка в рамках кримінальної справи про можливе перевищення повноважень.
Нагадаємо, що наприкінці березня Державне бюро розслідувань почало слідчі дії в рамках кримінального провадження про можливе втручання директора НАБУ Артема Ситника у вибори президента США.
15 березня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" генпрокурор Юрій Луценко заявив про отримання заяви від позафракційного народного депутата Бориса Розенблата, який стверджував про нібито передачу директором НАБУ А. Ситником в США так званої "чорної бухгалтерії Партії регіонів" для підтримки Хілларі Клінтон на президентських виборах. Він додав, що незабаром ДБР приступить до обробки цієї справи.
22 березня в НАБУ заявили, що його детективи не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта НАБУ, і спростовують заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про їх можливий вплив на вибори президента США, назвавши його абсурдною спробою дискредитувати Бюро.
Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" в ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга" "Партії регіонів", стала причиною відставки Пола Манафорта і привела до одного з ключових звинувачень у розслідуванні змови з РФ, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років. За даними The New York Times, "чорної бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. У цілому йшлося про виплати на суму в $ 12,7 млн, здійснених протягом 2007-2012 років.