Міністерство закордонних справ України висловило солідарність із Румунією на фоні гібридної атаки РФ проти румунської демократії. Так у МЗС відреагували на розсекречені документи засідання Вищої ради національної оборони щодо передвиборчої кампанії ультраправого проросійського кандидата у президенти Каліна Джорджеску, яка дозволила йому неочікувано перемогти у першому турі президентських виборів.
«Міністерство закордонних справ України висловлює солідарність із Румунією на тлі безпрецедентної гібридної атаки Росії проти румунської демократії, про яку свідчать розсекречені цього тижня румунською владою дані. Зухвале втручання Росії у внутрішні справи Румунії є спробою позбавити румунський народ конституційного права на вільне волевиявлення», – йдеться у заяві, опублікованій на сайті МЗС.
У відомстві наголосили, що це черговий епізод ширшої агресії РФ проти Європи та вільного світу загалом. Ця ж агресія, додали в МЗС, проявлялася останнім часом в активних зусиллях країни-агресорки з розхитування ситуації в Грузії, Молдові та низці інших країн.
«Втручання Росії у внутрішні справи Румунії підтверджує попередні заяви МЗС України про те, що агресивні плани Кремля виходять далеко за межі України та поширюються зокрема на країни ЄС і НАТО. Відповідь на такі російські загрози має бути спільною та рішучою, зокрема максимальна підтримка України в протидії російській агресії заради збереження стабільності в Європі та світі», – додали в МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Румунія – це важливий сусід та надійний партнер України. Ця держава твердо підтримує боротьбу українського народу проти агресії РФ та надає вагому підтримку.
«Наша солідарність з румунським народом залишається непохитною. Щиро сподіваємося, що в ході подальшого електорального процесу громадяни Румунії матимуть змогу реалізувати своє виборче право без іноземних втручань», – підсумували в МЗС.
Нагадаємо, Конституційний суд Румунії скасував результати першого туру президентських виборів у країні. У рішенні, яке оголосили в п'ятницю, 6 грудня, йдеться, що весь виборчий процес доведеться провести повторно, а дату виборів призначить уряд. Як ідеться в заяві суду, рішення про скасування президентських виборів було ухвалено одноголосно. Тепер вибори мають пройти з нуля - кандидати пройдуть перереєстрацію і процедуру затвердження в Центральному виборчому бюро.