За останні п’ять років в Донбасі спостерігається збільшення кількості військової техніки, яку розміщують біля лінії розмежування. Глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ ОБСЄ) Яшар Халіт Чевік закликав сторони вжити необхідних заходів та нарешті виконати свої політичні зобов’язання. Про це повідомляє пресслужба ОБСЄ.
Зазначається, що за період з 4 квітня по 20 червня в Донбасі було зафіксовано 1 300 порушень домовленості щодо припинення вогню. Крім цього, було застосовано озброєння, яке, згідно з Мінськими домовленостями, потрібно було відвести.
За даними очільника СММ ОБСЄ в Україні, кількість військової техніки збільшується також в жилих кварталах та поблизу них.
"Протягом звітного періоду СММ підтвердила інформацію про 26 жертв серед цивільного населення, з-поміж яких 21 - унаслідок обстрілів", - сказав голова Місії.
За цей період, за словами Халіта, було пошкоджено 40 об'єктів інфраструктури, зокрема школи, храми житлові будинки. Також на цих територіях почали ще більше обмежувати можливість для пересування СММ.
"У червні було знищено три комплекси камер спостереження СММ, а наші безпілотні літальні апарати щодня потрапляють під обстріли зі стрілецької зброї та зазнають впливу радіоперешкод", - повідомляють в ОБСЄ.
На думку заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара, Росія може вдатися до повномасштабного наступу на Україну. Причинами цього дипломат вважає внутрішню нестабільність в Росії, зокрема через невдоволення результатами голосування за зміни до Конституції, а також питання поставки води в окупований Крим.
Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у його статті - «Оборонний потенціал країни: як його розвинути».