UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВРУ закликала уряди світу визнати геноцид кримських татар 1944 року

Зараз на окупованому півострові представники народу знову зазнають репресій та утисків.

Верховна Рада України ухвалила звернення до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей у зв’язку з 80-ми роковинами геноциду кримськотатарського народу 1944 року та закликала консолідувати зусилля України та міжнародного співтовариства задля припинення російської практики із порушеннями прав і свобод кримських татар на тимчасово окупованій території АР Крим. Відповідну постанову підтримали 317 депутатів, повідомила співавтора заяви депутатка Ірина Геращенко.

Парламент України наголошує, що в першу чергу неприпустимим є повторення у будь-якій формі дій, подібних до злочинної депортації кримських татар, проведеної Радянським Союзом у травні 1944 року. Однак в окупованому Криму і зараз відбувається політично вмотивоване переслідування кримських активістів та заборона діяльність в Криму Меджлісу кримськотатарського народу

«З огляду на те, що 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, Україна вкотре має звернути увагу міжнародної спільноти на порушення прав кримських татар», - зазначили в Верховній Раді.

У ВРУ закликають інші держави:

Читайте також: Під Алуштою окупанти проводять обшуки і затримують кримських татар – членів мусульманської релігійної громади

12 листопада 2015 Верховна Рада України визнала депортацію з Криму в 1944 році кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У травні 1944 року НКВС провів спецоперацію з примусового видворення з Криму корінного населення. За три дні за межі Криму (в основному, до середньоазійських республік) виселили понад 200 тисяч татар. Більше 30 тисяч з них загинули від голоду і холоду в перший же рік після депортації.

Репресії проводили на підставі «цілком таємної» постанови Держкомітету оборони СРСР.  Кримські татари отримали право повернутись на історичну батьківщину лише після розвалу Радянського союзу.