Вперше в історії перед камерами виступив голова зовнішньої розвідки Великобританії
Вперше за 100 років існування британської розвідслужби МІ-6 її діючий глава відповів на питання журналістів. Про це 28 жовтня пише «Бі-бі-сі».
Вперше за 100 років існування британської розвідслужби МІ-6 її діючий глава відповів на питання журналістів. Про це 28 жовтня пише «Бі-бі-сі».Сер Джон Соуерс, посаду якого раніше позначали лише латинською літерою С, виступив на зборах лондонського Товариства редакторів, з якого велася пряма телетрансляція. Зокрема, він сказав, що МІ-6 та інші розвідки повинні і в наші дні зберігати свої таємниці в інтересах боротьби з тероризмом.
"Секретні організації повинні залишатися секретними, навіть якщо ми іноді з'являємося на публіці, як я це роблю сьогодні. Якщо наші операції та методи стануть надбанням громадськості, то вони не будуть працювати", - сказав сер Соуерс.
Глава МІ-6 також нагадав, що розвідникам і інформаторам доводиться працювати під прикриттям.
"Якщо агенти не будуть упевнені в тому, що ми їх не розкриємо, вони перестануть співпрацювати з SIS (Секретною службою розвідки), не будуть передавати нам секрети. Наші іноземні партнери повинні знати напевно, що все повідомлене ними нам залишиться в таємниці, причому назавжди ", - підкреслив глава британської розвідки.Проблема тероризмуСоуерс також розповів, що кожен день він отримує інформацію про терористів, які одержимі бажанням "калічити й вбивати" британців. За його словами, неможливо виділити одну причину, яка породжує феномен тероризму.
"Деякі пояснюють його політичними проблемами Палестини, Кашміру або Іраку та інших гарячих точок. Інші пов'язують тероризм з економічною нерівністю, спотворенням ісламської віри, домінуючим становищем чоловіків, відсутністю в деяких країнах нормальної системи стримувань і противаг. Загалом, теорій багато. Але я згоден з тими, хто говорить, що поки що нам потрібно проявляти витримку і підтримувати наших друзів ", - зазначив він.
"Я багато працював в ісламському світі. Буде добре, якщо з часом в цих країнах з'являться більш відкриті уряду, здатні в більш повній мірі відповідати народним сподіванням. Але якщо ми будемо вимагати різкого повороту до плюралізму, який ми на Заході так цінуємо, то ризикуємо підірвати діючі в цих країнах системи контролю. Це дасть терористам нові можливості ", - уточнив сер Джон.
Також, під час свого виступу, голова британської розвідки сказав і про ставлення своїх підлеглих до допитів "з тортурами".
"Наша організація постійно стикається з реальними операційними дилемами, коли є можливість використовувати свідчення, отримані під тортурами", - визнав він. Однак, за словами Соуерс, МІ-6 уникає такої спокуси, навіть якщо "це дозволяє терористичній діяльності продовжуватися".
Серед основних напрямів діяльності МІ-6 він назвав спроби Ірану отримати ядерну зброю, боротьбу з кібертероризмом і конфлікт в Афганістані.
Шефом британської розвідки Соуерс став у минулому році, до цього він обіймав посаду постійного представника Великобританії в ООН. Ще раніше він був спеціальним посланцем Лондона в Багдаді і радником з міжнародних справ колишнього прем'єр-міністра Тоні Блера.
Він також працював у британських посольствах у США, Єгипті, а також у Південній Африці в період скасування апартеїду між 1988 і 1991 роками.
За словами сера Джона, рішення виступити з промовою перед журналістами говорить про прагнення колись найбільш закритої служби стати більш доступною для розуміння.
Уряд Сполученого Королівства офіційно визнав існування МІ-6 лише в 1992 році.
За матеріалами: BBC Russian