UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан — не відповідь Росії — Рахманін

Відповіддю Росії повинен бути розрив дипвідносин, припинення транспортного сполучення, торгівлі, заморожування активів, вихід з міжнародних договорів, хрест на Мінських домовленостях.

Воєнний стан - не відповідь Росії, бо він їй нічим не шкодить. Ну, хіба що носіїв російських паспортів стали частіше завертати. Прикордонна служба відзвітувала, що на час військового стану посилила контроль в'їзду громадян РФ.

Про це у своїй статті пише Сергій Рахманін, перший заступник головного редактора DT.UA.

"А чому тільки на час військового стану? Хіба не логічно було б посилити такий контроль з 2014-го і до закінчення війни? Так, війни, саме це слово Петро Олексійович вперше вжив у середині 2014-го. В останній раз - у серпні поточного року. Правда, зовсім недавно уточнив: "Воєнний стан не означає оголошення війни. Україна ні з ким не планує воювати..." Цитую офіційний сайт глави держави. Так, президент прав, буває воєнний стан без війни. А буває війна без воєнного стану. Як у нас було до 28 грудня. І як у нас буде через місяць, - зазначає оглядач. - Запровадження повноцінного воєнного стану напрошувалося в 2014-му, в 2015-м. Більш того, судді Конституційного суду Віктор Шишкін та Ігор Сліденко, відповідно три і два роки тому, в особливих думках до рішень КС затверджували, що об'єктивні правові причини для введення ВС давно існують, і глава держави фактично ухилився від своїх конституційних обов'язків, не видавши відповідного указу. Жодного разу за ці роки Верховний головнокомандувач, глава Радбезу, гарант суверенітету і територіальної цілісності, президент воюючої країни не робив спроб ввести воєнний стан. А коли згадав, відразу обмовився: "Україна ні з ким не планує воювати..."".

Автор вважає, що відповіддю Росії повинен бути розрив дипвідносин, припинення транспортного сполучення, торгівлі, заморожування активів, вихід з міжнародних договорів, хрест на Мінських домовленостях.

"Або хоча б візовий режим, припинення постачання стратегічної сировини агресору і розрив угоди по Азову. Можна скільки завгодно сперечатися про доцільність подібних кроків, про їх наслідки. Не готові? Тоді не треба спекулювати тезою про "відповідь Росії", не треба ганьбитися перед тими, хто з нею воює не в Твіттері і хто чекає звільнення з полону, - підкреслює Рахманін. - Не треба заяв на зразок "Я твердо вірю в нашу перемогу у Вітчизняній війні 2014-го" (жовтень 2014-го), "Війна була гібридної, але тепер стала справжньою війною" (липень 2015-го), "Хіба це заморожений конфлікт? Це - справжня гаряча війна. Це реальна агресія..." (квітень 2017-го), "У нас сьогодні ніякий не заморожений конфлікт, як дехто намагається подати, у нас гаряча фаза війни" (червень 2018-го). Не треба всіх цих надривно-пафосних "Прощай, немита Росія..." "До побачення, наш ласкавий Міша...", вкраденого у Хвильового "Геть від Москви". Або воюй, або камуфляж зніми. Або торгуй з Москвою, або "Геть від Медведчука"".

Детальніше про підґрунтя введення воєнного стану читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".